ПРО НАС

Всеукраїнський демократичний форум - громадська організація, діяльність якої зосереджена в різних регіонах України, зокрема в Івано-Франківській, Львівській, Донецькій, Харківській та інших областях.

Громадська організація має дружні стосунки з медіа компаніями (Телеканал “Еспресо”, сайт espreso.tv, UA/TV та інші). Завдяки цьому та активній діяльності засновників Форуму постійно реалізуються просвітницькі й культурні заходи. Як результат, вже декілька років поспіль проходять кінофестивалі пам’яті відомих українських режисері та акторів у Верховинському районі Івано-Франківської області. Саме тут було знято багато відомих кінострічок, які стали візитівкою України. Завдячуючи роботі ГО було відкрито декілька садиб-музеїв, де зібрані унікальні предмети народної творчості, які були задіяні в зйомках кінострічок.

Метою Форуму є підтримка та захист інтересів народів, громад, окремих груп осіб у соціальній, діловій, культурній, етнічній сферах та сприяння розвитку медіа-ринку в Україні.

Форум має успішну історію партнерства з іноземними донорами. Так у 2015 році на гроші Канадского посольства були відкриті корпункти в Краматорську, Сєверодонецьку та Харкові, які проводили журналістські розслідування, збирали реальні факти та історії прифронтових регіонів. Зняті відео сюжети отримали всі бажаючі медіа. Не зважаючи на закінчення фінансування посольством в кінці 2015 року, корпункти існують і продовжують свою роботу.

В 2016 році Американське посольство в Україні підтримало ініціативу Форуму по створенню циклу журналістських розслідувань актуальних для України тем, пов’язаних із корупцією, реформами, покращенням бізнес-клімату в Україні. Завдячуючи наданим коштам відомий український журналіст Віталій Портников створив успішне політичне ток-шоу, яке сьогодні має значний інтерес в українців.

В 2017 році Форум заручився підтримкою регіональних партнерів, що дає змогу самостійно, або в партнерстві проводити на постійній основі такі заходи за підтримки ЗМІ:

 • проведення тренінгів для локальних ЗМІ з залученням медіа експертів;
 • проведення індивідуальних консультацій для редакторів і журналістів за для підвищення їх професіонального рівня;
 • стажування представників місцевих ЗМІ у провідних національних ЗМІ (м. Київ), які орієнтуються на антикорупційних розслідуваннях, захисті прав громадян, на контролі за виконанням бюджету місцевих органів влади;
 • тренінги для громадських організацій та благодійних фондів для отримання навичок розслідування та контролю за бюджетом на місцевому (своєму) рівні;
 • круглі столи з онлайн-трансляцією та можливістю Інтернет-голосування щодо проблем окремих регіонів або міст України.

Задля розвитку етнічної культури та популяризації забутих історичних місць, пропонуємо започаткувати недержавну регіональну культурну програму з двох блоків:

 1. створення садиб-музеїв в історично, або культурно значимих містах по всій Україні;
 2. створення Інтернет-ресурсу, який буде розповідати про зазначені та аналогічні цікаві міста регіонального та всеукраїнського масштабу;
 3. відродження української книжки та популяризація україномовних перекладів відомих авторів (одним із партнерів цього проекту може стати Український інституту національної пам’яті де зберігаються архіви КГБ).

Засновники:

 • Княжицький Микола Леонідович
 • Омельчук Олександр Сергійович
 • Портников Віталій Едуардович
 • Чечеринда Єгор Володимирович.

Звітність:

Правління

Микола Пасько - фото

МИКОЛА ПАСЬКО

— Голова Правління

Віталій Портніков - фото

ВІТАЛІЙ ПОРТНІКОВ

— Заступник Голови Правління

Микола Типусяк - фото

МИКОЛА ТИПУСЯК

— Заступник Голови Правління