ПРОЕКТИ

Ольгерд Бочковський - фото

Фільм про Ольгерда Бочковського – це історія одного з багатьох представників українських еліт – відомих в наукових колах світу, але «стертих» з пам’яті свого народу.

Головна ідея фільму – показати внесок Ольгреда Іполита Бочковського у вивчення процесів зародження і розвитку модерних націй, аналіз націєтворчих процесів в Європі, Азії, Африці, обох Америках і навіть в Австралії, є загальновизнаним фахівцями. Він був «адвокатом» українського питання в світі, протидіяв радянській пропаганді. В роки Голодомору 1932-33 років очолював Комітет допомоги голодуючим в Україні. В Європі його вважають одним із провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин першої половини ХХ століття. В Україні його постать і науковий доробок невідомі. Зараз, в процесі утвердження національної ідентичності та європейської приналежності, для України ці питання є вкрай важливими.

Підґрунтям для створення стрічки стало видане 2018 року багатотомне видання «Вибрані праці і документи Ольґерда Іполита Бочковського» (видавництво «Дух і Літера»). На додачу до доробку біографів журналісти зустрінуться з шанованими експертами, відвідають архіви, поїдуть у місця, де народився і діяв герой фільму для запису свідчень. Зоймки відбуватимуться в с. Долинське (Херсонська область), в Києві, Дніпрі, а також за кордоном в Чехії (м. Прага та Подєбради).

Громадська організація «Демфорум» запросила до співпраці наукових консультантів. До роботи долучилися журналіст, історик, член стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Мирослав Чех, доктор наук, професор УКУ Ярослав Грицак, професор Варшавського Університету та упорядник багатотомного видання «Вибраних праць і документів» Оля Гнатюк, та інші члени редакційної ради серії творів «Україна. Європа: 1921–1939»: Романа Висоцького, Марка фон Гагена, Ігоря Галагіду, Андреа Граціозі, Олександра Зайцева, Сергія Плохія, Віктора Рибчука, Франка Сисина та Юрія Шаповала.

Під час зйомок було задіяно багато архівних документів, наукових праць, хронікальних кадрів а також зйомок з місць головних подій у житті героя і унікальних свідчень сучасникі. Фільм має як історичну так і культурну цінність.

Проект реалізувався за підтримки Українського культурного фонду.

Український культурний фонд - лого

ЩЕ ПРОЕКТИ

Via Carpatia 2021

arrow_forward

Суботній політклуб

arrow_forward

Новини з України

arrow_forward