ПРОЕКТИ

Via Carpatia - зображення

З 23 по 30 червня в селі Криворівня у Карпатах відбувся Перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia. Під час форуму на учасників та гостей чекала насичена культурна, інтелектуальна та розважальна програма, а саме:

Міжнародна Конференція «Коло Вінценза: майбутнє Карпат»

В рамках першої Міжнародної Конференції «Коло Вінценза: майбутнє Карпат», яка відбувалась 26-27 червня, обговорювалися важливі питання створення сприятливого клімату для розвитку економічного, інфраструктурного, екологічного та туристичного потенціалу Карпатського регіону. Темами панельних дискусій були:

  • конституційна демократія, економічні моделі розвитку сільського господарства в гірських районах,
  • туризм, як чинник розвитку економіки Карпатського регіону,
  • інфраструктурні проекти,
  • екосистема, природні заповідники Карпат,
  • інновації для розвитку регіону,
  • спадок Вінценза: культура гірських народів як драйвер розвитку регіонів.

Крім того, відбулася конференція «Всеукраїнський демократичний форум» Via Carpatia. Інфраструктурні проекти – шлях об’єднання країн Карпатського макрорегіону, в ході якої йшлося про екологію Карпат та туризм у гірських регіонах.

Загалом, протягом конференції відбулось 12 панельних дискусій, круглий стіл та майстер-класи, спікерами яких стали більше 50 представників української та європейської спільноти політиків, інтелектуалів, дипломатів, громадських та культурних діячів.

Зокрема, в конференції брали участь міністри, парламентарі, очільники регіону та іноземні урядовці з Польщі, Румунії, Литви та Латвії.

Закінчилась конференція врученням премії імені Станіслава Вінценза за гуманітарне служіння розвитку регіонів. Її отримав Мирослав Маринович – український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, організатор амністерського руху в Україні, віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові.

Кінофорум Transcarpatia

Протягом всього Форуму Via Carpatia з 23 по 25 червня відбуватимуться кінопокази національного кіно, копродукції України з іншими країнами, іноземного кіно та ретроспективних стрічок. Загалом відвідувачі побачили більше 25 кінофільмів.

За підтримки Державного агентства України з питань кіно показали сучасні українські кінокартини: «Стрімголов», «Припутні», «Ізі», «Межа», «Будинок «Слово», «Викрадена принцеса» та «Казка прогроші».

Також у співпраці з творчим об’єднанням «Артхаус трафік» відбулися покази картин, які отримали визнання та найвищі нагороди на міжнародних фестивалях: «Молодий Годар», «Вбивство священного оленя», «Квадрат», «Тіло і душа», «По той бік надії», «Рівень чорного», «Процес (Росія проти Сенцова)», «Школа №3», «Франц», «Люм’єри!», «Як навіжені», «Вона», «Джульєтта», «Вікторія», «Діпан».

Полонинське літо

24 червня в урочищі Запідок, що у с. Верхній Ясенів Верховинського району, пройшло народне гуцульське дійство «Полонинське літо 2018», яке відбулося в рамках першого Міжнародного форуму культур Східної та Центральної Європи «VIA CARPATIA: Шлях від Балтії до Середземномор’я». Відвідали фестиваль близько 15 тисяч гостей.

Захід традиційно розпочався із запалення полонинської ватри. Родзинкою свята стало встановлення національного рекорду одначасної гри на дримбі, коли близько 100 учасників фестивалю спільно виконували народні мелодії. У ході фестивалю відбулися Гуцульські богатирські ігри, концертна програма за участю творчих колективів з України та зарубіжжя. Загалом на сцені виступили більш як 150 артистів. Крім того, присутні мали можливість поласувати традиційними гуцульськими стравами, придбати вироби місцевих народних умільців.

Марафон «Літня культурна столиця»

З 28 по 30 червня на сцені Carpatia, що у с.Криворівня, тривав Марафон «Літня культурна столиця». В рамках марафону близько 30-ти сучасних українських та зарубіжних артистів виступали на сцені в підтримку збереження та розвитку культурного потенціалу регіону.

Ідея марафону має історичне підгрунтя, адже саме село Криворівня тривалий час було улюбленим місцем відпочинку української інтелігенції. В цьому унікальному селі Верховинського району свого часу проводили літні атракції видатні українці. Протягом дванадцяти років там жив Іван Франко, Михайло Грушевський, Леся Українка, художник Іван Труш. В Криворівні створював театр Гнат Хоткевич. В цій місцевості Параджанов знімав «Тіні забутих предків». Кожен народ має таке місце, де літом приємно перебувати. Для українців таким місцем була Криворівня.

Sounds of Carpatia

Фестиваль музики та мистецтва «Sounds of CARPATIA» – фестиваль музики і мистецтв, який проходив з 23 по 30 червня, за участі сучасних українських та європейських зірок: Христини Соловій, Олега Скрипки & Le Grand Orchestra, Марії Бурмаки, Анжеліки Рудницької, гуртів «Мандри», «Плач Єремії», «TARAKA», «KOZAK SYSTEM», «DZ’OB», «NAKED», «Drum&Tuba Band», «Sun Groove», Гурт [O] та ін.


Більше інформації на https://viacarpatia.org/2018/

ЩЕ ПРОЕКТИ

Via Carpatia 2022

arrow_forward

Via Carpatia 2021

arrow_forward

Суботній політклуб

arrow_forward