ПРОЕКТИ

Станіслав Вінценз - фото

«Демфорум» завершив роботу над створенням сценарію художнього фільму-байопіку «Вінценз». Фільм розповідає про автора унікального гуцульського епосу «На високій полонині» Станіслава Вінценза (1888-1971). Твір порівнюють з «Тінями забутих предків» Михайла Коцюбинського та творами Гната Хоткевича про опришків.

Доля Станіслава Вінценза є надзвичайно кінематографічною – онук нафтового магната, поляк французького походження, учень Зигмунда Фрейда, він живе на краю світу в гуцульській хаті і щодня читає Гомера. Вінценз пише власну верховинську «Іліаду і Одісею», а потім і сам, як Одісей,  змушений тікати з Карпат через Чорногірський хребет в Угорщину, рятуючись від радянської влади, у супроводі мольфара. В останні роки життя у Швейцарській Лозанні, Вінценз рятує від самогубства нобелівського лауреата Чеслава Мілоша, а також приймає у своїй “гуцульській хаті” в Ла Комб блискучих європейських інтелектуалів ХХ сторіччя.

Вже кілька років ГО «Демфорум» приділяє увагу спадщині Станіслава Вінценза. Тепер екранізувати історію амбасадора Гуцульщини у копродукції з Польщею стало можливим завдяки сприянню Українського Культурного Фонду.

Над проектом працювала українська драматург, автор сценарію фільму «Кіборги» (лауреат «Золотої дзиги» 2017 року) Наталія Ворожбит і сценарист Максим Курочкін. В подальшому за сценарієм буде знятий фільм «Вінценз», який має стати потужною промоцією українських Карпат як напрямку для інвестицій та туризму.

Проект реалізувався за підтримки Українського культурного фонду.

Уераїнський культурний фонд - лого

ЩЕ ПРОЕКТИ

Via Carpatia 2022

arrow_forward

Via Carpatia 2021

arrow_forward

Суботній політклуб

arrow_forward