ПРОЕКТИ

четверта влада - зображення

Українські засоби масової інформації мають дуже потужний вплив на суспільні настрої та ситуацію в країні. В той же самий час переважна більшість журналістів не повністю усвідомлює цю потужність впливу ЗМІ на суспільні настрої і, відповідно, не готова брати на себе відповідальність перед країною, відповідальність за майбутнє України.

В результаті аналізу діяльності журналістів в період виборів Президента України 2019 було виявлено ряд проблем, пов’язаних з необ’єктивним висвітленням подій, професійною некомпетентністю, маніпулятивністю на користь того чи іншого кандидата.

Ми дійшли висновку, що наразі надзвичайно важливою та актуальною є просвітницька діяльність в журналістських колах для усвідомлення журналістами свого впливу та впливу медіа на суспільно-політичні процеси в Україні, розуміння журналістами ролі державного механізму в країні та напрацювання критичного мислення у висвітленні державних процесів, розвитку професійної журналістської відповідальності за майбутнє країни як відповідальності Четвертої влади. Саме тому ми вирішили започаткувати проект «Четверта влада: вплив, виклики, відповідальність».

Мета проекту – розширення професійних навиків медіа-середовища через проведення регіональних публічних лекцій та зустрічей провідних українських журналістів з журналістами регіональних та національних медіа, студентами вищих навчальних закладів журналістських факультетів, блогерами та активними громадськими діячами.

На першому етапі реалізації проекту планується провести лекції в обласних центрах. Відеозаписи лекцій викладатимуться на доступні платформи та на каналі YouTube.

В результаті реалізації проекту ми очікуємо підвищення якості, об’єктивності, незаангажованості медіа-контенту і, як наслідок, підвищення рівня критичного мислення та об’єктивності оцінок українцями інформації та подій, зокрема, в контексті майбутніх парламентських та місцевих виборів.

ЩЕ ПРОЕКТИ

Via Carpatia 2022

arrow_forward

Via Carpatia 2021

arrow_forward

Суботній політклуб

arrow_forward