НОВИНИ

На виставці витинанок мисткині можна буде придбати два унікальні лоти на підтримку військових медиків та родин військовополонених: портрет парамедика Тайри “Тайра вільна!” та військової медикині Мар’яни Мамонової “Маріупольська Мадонна”.

Будинок Воїна
місто Львів
вул.Тараса Бобанича “Хаммера”, 1А
20 січня 2023 року
15:00

20 січня 2023 року, у Будинку Воїна у Львові відбудеться відбудеться благодійний аукціон “На лінії серцебиття” витинанок Марії Гупало.

аукціон 20.01 горизонтальне 1

Уперше за часи незалежності українці почали читати більше книг рідною солов'їною. Це результати досліджень Інституту книги за минулий рік.

Зі свого боку, і книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів" уже п'ятий сезон поспіль залучає великих та маленьких співвітчизників до читання саме української книги. Як результат - більше семи тисяч читачів взяли участь в голосуванні за улюблену книгу.

logo

Більше шести з половиною тисяч підлітків з усієї України віддали свої голоси за книгу-фаворита премії "Еспресо. Вибір читачів".

Історії про відьмацькі чари, язичницьких богів та прадавні мандрівки стали кращими в 5-ому, ювілейному сезоні премії. Читали їх і в Україні, і за кордоном.

logo

Книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів 2021" стала наймасштабнішою за 5 років існування.

У конкурсі взяла участь майже 21 тисяча українців. Серед них: близько 7 тисяч - діти.

Експертне журі премії обрало лише три книги-фіналісти в номінації "Література для дітей".

logo

Даріус Мажинтас зіграв композиції на деокупованій Харківщині із циклу «Наївна музика» українського композитора Валентина Сильвестрова.

13 грудня 2022 року Кременецька гора в Ізюмі була вкрита туманом, але навіть він не міг приховати пошкодження, яких завдала російська агресія та окупація пам’яткам сакрального мистецтва - половецьким бабам та цілому місту.

unnamed 11

4 грудня 2022 року у рамках Міжнародного форуму Центральної та Східної Європи Via Carpatia "Культура: випробування війною" у Домі Франка у Львові відбулася презентація українського перекладу книги Станіслава Вінценза "Діалоги з совєтами" (видавництво "Апріорі", переклад Олеся Герасима, передмова Андрія Павлишина)

IMG 7690 1

Цьогорічну премію імені Станіслава Вінценза "За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів" отримала волонтерка, доброволиця, парамедикиня, командирка підрозділу "Янголи Тайри" – Юлія Паєвська "Тайра".

IMG 7510 1 1

3-4 грудня у Львові «Via Carpatia-2022» відбудеться під назвою «Культура: випробування війною»

LVIV VIA CARPATIA22 FB 3 07

З 3 жовтня стартував "Суботній політклуб" за підтримки Посольства США в Україні. Програма "Суботній політклуб"з ведучим Віталієм Портниковим присвячена діяльності державних органів та війні Росією проти України.

початкова заставка Суботній

20 жовтня 2022 року в Університетському клубі Вашингтона, округ Колумбія, відбувся XXIII круглий стіл «Україна в пошуках зрілої національної державності». Його цьогорічна назва – «Формування сильної, але стійкої національної ідентичності – сучасні зусилля».

Зустріч стала другою у трилогії круглих столів UA Quest (2021-23), присвячених дослідженню та оцінці зусиль України щодо встановлення самобутньої, але широкомасштабної національної ідентичності. Завдання круглих столів UA Quest — поглянути на сьогодення, дослідивши при цьому спробу України визначити себе — у розпал війни, яка становить загрозу самому існуванню країни — через чотири вектори: відчуття «спільної історії», відчуття «спільної культури», здатність прийняти/асимілювати «іншого» та відчуття «спільного майбутнього».

Голова правління ГО «Всеукраїнський демократичний форум» Ярина Ясиневич була спікеркою панельної сесії «Робота над формуванням спільного «почуття минулого та сьогодення»».

unnamed 3