НОВИНИ

9-й Міжнародний форум Форум «ЄВРОПА З ПОГЛЯДОМ У МАЙБУТНЄ» відбувся у Гданську, Республіка Польща, 18-19 травня зусиллями Європейського центру Солідарності, громадської організації “Всеукраїнський демократичний форум”, інших партнерів та за інформаційної підтримки телеканалу Еспресо.

348440310 774805290977542 8177822784133385745 n

18 травня 2023 року під час проведення 9-го Міжнародного форуму "Європа з поглядом у Майбутнє" у Гданську, Республіка Польща, було підписано Львівську декларацію.

Львівська декларація ініційована громадською організацією “Всеукраїнський демократичний форум” (Україна) та Європейським центром Солідарності (Польща).

Europa z na przy sm 1031 1

Фото: Dawid Linkowski / Archiwum ECS

8-9 лютого 2023 року у Києві відбувся перший міжнародний форум “Війна в Україні. Битва за культуру”. Він став масштабним неформальним майданчиком для спілкування бійців культурного фронту. Упродовж двох днів понад півтори сотні учасників з України та з-за кордону обговорювали виклики у завданні збереження культурної спадщини сьогодні й реагування на них, підбили підсумки складного воєнного року, який минув.

Партнером Форуму виступив Всеукраїнський демократичний форум.

Результатом обговорень, до яких долучилися близько 200 фахівців з України та з-за кордону в межах зініційованого Штабом порятунку спадщини й Музеєм Майдану з низкою партнерів Форуму, стало створення Резолюції за підсумками Міжнародного форуму з безпеки культурної спадщини "Війна в Україні: битва за культуру" 8–9 лютого 2023 року. Мета цього документа була сформульована учасниками форуму – стали кроком до формування дорожньої карти зі збереження, порятунку, стабілізації, відновлення та розвитку культурної сфери України.

Перший міжнародний форум “Війна в Україні. Битва за культуру” завершився в Києві. Він став масштабним неформальним майданчиком для спілкування бійців культурного фронту. Упродовж двох днів понад півтори сотні учасників з України та з-за кордону обговорювали виклики у завданні збереження культурної спадщини сьогодні й реагування на них, підбили підсумки складного воєнного року, який минув.

Партнером Форуму виступив Всеукраїнський демократичний форум.

fight for a culture

Запрошуємо до участі у Міжнародному форумі з безпеки культурної спадщини «ВІЙНА В УКРАЇНІ: БИТВА ЗА КУЛЬТУРУ», що відбудеться 8–9 лютого 2023 року.

Forum cultural

На виставці витинанок мисткині можна буде придбати два унікальні лоти на підтримку військових медиків та родин військовополонених: портрет парамедика Тайри “Тайра вільна!” та військової медикині Мар’яни Мамонової “Маріупольська Мадонна”.

Будинок Воїна
місто Львів
вул.Тараса Бобанича “Хаммера”, 1А
20 січня 2023 року
15:00

20 січня 2023 року, у Будинку Воїна у Львові відбудеться відбудеться благодійний аукціон “На лінії серцебиття” витинанок Марії Гупало.

аукціон 20.01 горизонтальне 1

Уперше за часи незалежності українці почали читати більше книг рідною солов'їною. Це результати досліджень Інституту книги за минулий рік.

Зі свого боку, і книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів" уже п'ятий сезон поспіль залучає великих та маленьких співвітчизників до читання саме української книги. Як результат - більше семи тисяч читачів взяли участь в голосуванні за улюблену книгу.

logo

Більше шести з половиною тисяч підлітків з усієї України віддали свої голоси за книгу-фаворита премії "Еспресо. Вибір читачів".

Історії про відьмацькі чари, язичницьких богів та прадавні мандрівки стали кращими в 5-ому, ювілейному сезоні премії. Читали їх і в Україні, і за кордоном.

logo

Книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів 2021" стала наймасштабнішою за 5 років існування.

У конкурсі взяла участь майже 21 тисяча українців. Серед них: близько 7 тисяч - діти.

Експертне журі премії обрало лише три книги-фіналісти в номінації "Література для дітей".

logo

Даріус Мажинтас зіграв композиції на деокупованій Харківщині із циклу «Наївна музика» українського композитора Валентина Сильвестрова.

13 грудня 2022 року Кременецька гора в Ізюмі була вкрита туманом, але навіть він не міг приховати пошкодження, яких завдала російська агресія та окупація пам’яткам сакрального мистецтва - половецьким бабам та цілому місту.

unnamed 11