НОВИНИ

25 травня в Духовній семінарії в Брюховичах (поблизу Львова) сім’ї з Сєвєродонецька, Харкова, Дніпра, Миколаєва, Києва, Луганської, Херсонської і Запорізької областей вчилися робити вузликову ляльку.

lyalkamotanka

Синьо-жовті, зелено-коричневі чи біло-сині: кожен міг довільно обрати собі колір ляльки-мотанки, але обов’язковою умовою було загадати найпотаємніше бажання при виготовленні. Віримо, що кожне бажання збудеться.

Більше фото можна поглянути на нашій сторінці у Facebook.

Майстер-клас проводиться в межах проєкту «Shelter - Friendly Lviv», який реалізує ГО «Всеукраїнський демократичний форум», за підтримки Stiftung Schüler Helfen Leben. В межах проєкту для дітей з внутрішньо переміщених сімей також проводимо навчання з шахів, спортивні ігри і перегляд кіно просто неба. Стежте за нашими анонсами!

19 травня в Ліцеї "Гроно" вперше в межах проєкту «Shelter - Friendly Lviv» відбувся майстер-клас. Дітям зі Слов’янська, Краматорська, Сєвєродонецьк і Бахмута розповіли історію вишиванки, а також показали, які вишивки притаманні для різних регіонів України. Кожен міг обрати заняття до вподоби: одні пробували вишивати, хтось малював орнаменти на паперових сорочках, інші робили аплікації з орнаментами. А ще вчителі гімназії вчили дітей робити браслети з синьо-жовтих стрічок.

photo5201838272228211308
Проєкт «Shelter - Friendly Lviv» для дітей з сімей, які через війну змушені були покинути свої домівки, реалізує ГО «Всеукраїнський демократичний форум», за підтримки Stiftung Schüler Helfen Leben. В межах проєкту також проводяться спортивні івенти, уроки з шахів і перегляд кіно просто неба.

Більше фото можна поглянути на нашій сторінці у Facebook

17 травня, в межах проєкту «Shelter - Friendly Lviv», відбулося перше заняття з шахів для дітей, які через війну були змушені разом із сім’єю покинути свої домівки.

chessvidkrut9

Участь в навчанні інтелектуальної гри взяли 17 хлопців і дівчат з Харкова, Краматорська, Запоріжжя, Херсону, Кривого Рогу, Полтави, Сум, Києва та Київської області.

Заняття для дітей проводить викладач з шахів, учасник міжнародних турнірів, студент Національного університету ім. І. Боберського (кафедра шахів) Владислав Баклажков. Школа працюватиме до 15 серпня, тому діти з внутрішньо переміщених сімей, які ще не встигли записатися, можуть долучатися. Уроки відбуваються щовівторка і щочетверга о 17:00 у міському молодіжному центрі «Lviv Open Lab». Обов’язкова попередня реєстрація за посиланням.

Проєкт «Shelter - Friendly Lviv» для дітей з сімей, які через війну змушені були покинути свої домівки, реалізує ГО «Всеукраїнський демократичний форум», за підтримки Stiftung Schüler Helfen Leben. В межах проєкту також проводяться спортивні івенти і майстер-класи. Стежте за нашими анонсами!

Фотозвіт можна поглянути на нашій сторінці у Facebook.

Запрошуємо любителів інтелектуальної гри від 6 до 16 років. Школа навчатиме безкоштовно з 17 травня по 15 серпня. Заняття щовівторка та щочетверга о 17:00.

chessogolowen

Локація: Lviv Open Lab (м. Львів, пр-кт Червоної Калини, 58). Кількість місць обмежена (до 30 осіб).

Обов’язкова попередня реєстрація за допомогою qr-коду, або за посиланням.

Школа шахів стартує в межах проєкту «Shelter - Friendly Lviv», який реалізує ГО «Всеукраїнський демократичний форум», за підтримки Stiftung Schüler Helfen Leben.

В межах проєкту «Shelter - Friendly Lviv» для дітей з сімей, які через війну змушені були покинути свої домівки, також будемо проводити спортивні івенти і майстер-класи. Стежте за нашими анонсами!

Для додаткової інформації телефонуйте: +38(096) 017-11-25

З 16 травня по 15 серпня у різних локаціях місті Лева триватимуть спеціальні безкоштовні івенти для дітей та молоді. Усе задля їх фізичного, інтелектуального та психоемоційного розвитку. Також проєкт покликаний забезпечити знайомство, спілкування та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб із львів’янами.
logoshelter
"Рятуючись від війни, до Львова переїхало багато тисяч людей з різних куточків України. Потреби першої необхідності, як дах над головою та продукти харчування, забезпечуються силами міста та волонтерів. Разом з тим, наш проект покликаний повернути дітям звичні радощі дитинства - рухливі ігри, розваги, посмішки, спілкування з однолітками. Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство", - координатор проєкту Уляна Пак.

Проєкт «Shelter - Friendly Lviv» передбачає:
1. Школу шахів (двічі в тиждень навчання і турніри з шахів для дітей від 6 до 16 років);
2. Перегляд кіно просто неба (раз у тиждень на вихідних);
3. Спортивні ігри та турніри (двічі в тиждень для дітей від 4 до 18 років);
4. Творчі майстер-класи (раз у тиждень для дітей і дорослих).

Стежте за нашими анонсами!

Проєкт «Shelter - Friendly Lviv» реалізується ГО «Всеукраїнський демократичний форум», за підтримки Stiftung Schüler Helfen Leben.

Для додаткової інформації телефонуйте: +38 (096) 017-11-25.

26 квітня 2022 року на тлі зруйнованого історичного будинку культури в місті героїв Ірпені відбувся годинний виступ видатного піаніста Даріуса Мажинтаса на підтримку України та пошану зруйнованого міста героїв, які віддано і ціною життів стримували наступ росіян на столицю.

Виконавець прибув до України, переночував в Ірпені і вранці зіграв проникливі ноктюрни Шопена просто неба у зруйнованому війною місті, як вияв любові до України, глибокої поваги до захисників та мирних жителів міста та країни. 

Чорний рояль для виступу привезли із Києва і розташували на уцілілому шматку площі перед Центральним будинком культури в Ірпені. Споруда - пам’ятка культури, в її зруйнованому приміщенні зараз можна бачити металеві каркаси двох згорілих фортеп‘яно. 

Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин подякував пану Мажинтасу і підкреслив, що обрана локація не тільки символічна як осередок культури, а й як споруда на рубежі оборони Ірпеня, яку ворог не зміг прорвати завдяки захисникам. 

Даріус Мажинтас - Віце-президент і художній керівник канадської Фундації «Looking at the Stars» у Європейському Союзі, випускник Литовської академії музики і театру, лауреат численних національних та міжнародних премій. Завдяки своїй винятковій музичній чуйності та таланту, а також формам виразу та унікальним інтерпритаціям, виконавець має визнання у Литовській Республіці та у світі.

“Музика, яка звучить у залах заради задоволення, - це не все, що можна з нею зробити. Музика - це енергія, яка допомагає людям… Тому я не хочу зараз грати в залах. Я хочу грати у тих місцях, де цього не очікують….  Так, як сьогодні. - зазначив пан Мажинтас. - Тому символічно ми тут. Наше серце з Україною… Я люблю Україну. Вона бореться не тільки за свою країну. Вона бореться за весь світ”. 

Виступ організовано зусиллями канадської Фундації «Looking at the Stars», за сприяння в Україні ГО ”Всеукраїнський демократичний форум”, волонтерської ініціативи «Народ-військо» та Ірпінського міського голови. 

“Назва фонду «Looking at the Stars» - це про ту ситуацію, коли немає можливості нічого бачити, але ти усе одно підіймає очі і дивишся на зірки” - пояснила присутнім основну ідею виконавча директорка Фундації «Looking at the Stars» Маргарита Штейнберг.

Волонтери ініціативи «Народ-військо» допомогли організувати побут і ночівлю в Ірпені для закордонних гостей. В місті досі нема електрики, газу та подекуди води. Люди набирають воду у криницях і готують на вогнищах. Будинок, де провели ніч музикант і команда також значно постраждав від ракетних обстрілів. 

“Важливо привертати увагу світової спільноти саме тут, у таких місцях, як Ірпінь, до злочинів, вчинених Росією проти України, запрошуючи на власні очі переконатися у масштабах руйнувань. Врешті, важливо творити красу, демонструвати людяність у сповнених болю місцях.” - говорить Ярина Ясиневич, голова правління ГО “Всеукраїнський демократичний форум», організації яка виступила партнером проєкту в Україні. 

Міський голова Олександр Маркушин запросив Даріуса Мажинтаса зіграти у відновленій концертній залі Ірпеня після перемоги. 

Акція проведена для поширення інформації у світі з метою привернення уваги до звитяги і трагедії Ірпеня, Київщини та України. Пан Мажинтас також зіграє для поранених захисників та персоналу Київського військового шпиталю. 

Фото надані Фундацією «Looking at the stars”, фотографи Євген Котенко, Володимир Панасюк.

Довідково 

Фундація «Looking at the Stars»

Зареєстрована федеральна благодійна організація та базується в Торонто. Місія організації - дарувати класичну музику світового класу тим організаціям та установам, члени яких не можуть відчути живу класичну музику у традиційній обстановці, або тим, хто не має доступу до традиційних місць.

https://lookingatthestars.org/

ГО ”Всеукраїнський демократичний форум”

Громадська організація, яка сприяє всебічному розвитку української культури, міжнародній співпраці в сфері культури та міжкультурного діалогу, розвитку медійного середовища в Україні, професійних навичок журналістів, збільшенню якісного контенту, створенню умов для задоволення і захисту законних, соціальних, творчих, національно-культурних, економічних, правових та інших інтересів своїх членів та суспільства. А в часі війни здійснює волонтерські та гуманітарні ініціативи.

https://demforum.org/

Даріус Мажинтас - Віце-президент і художній керівник канадської Фундації «Looking at the Stars» у Європейському Союзі.

Завдяки своїй винятковій музичній чуйності та таланту, а також чарівним формам виразу та унікальним інтерпретаціям Даріус Мажинтас вже здобув визнання Литовської Республіки. Випускник Литовської академії музики і театру, лауреат численних національних та міжнародних музичних конкурсів. 

До переліку музичних фестивалів, в яких піаніст брав участь, увійшли Aspen Music Festival, Westchester Piano Festival (США), Summerakademie (Німеччина) та Holland Music Session (Нідерланди). 

У 2013-2014 роках обіймав посаду заступника міністра культури Литовської Республіки. Пан Мажинтас дав успішні концерти в великих залах світу, таких як Берлінська філармонія, Карнегі-холл у Нью-Йорку та Лондонський Вігмор-холл.

Піаніст записав кілька альбомів, у тому числі сольний альбом 2011 року з творами Баха, Бетховена, Скрябіна.

У 2020 році пан Мажинтас приєднався до «Looking at the Stars» як  Віце-президент і художній керівник в Європейському Союзі та успішно відіграв свій перший пілотний концерт у литовській в’язниці.

У місті героїв Ірпені - виступ видатного піаніста Даріуса Мажинтаса на підтримку України 

Центральний будинок культури в Ірпені

вул. Соборна, 183 

26 квітня 2022 року

11:00

На пошану зруйнованого міста героїв, які віддано і ціною життів стримували наступ росіян на столицю, на тлі зруйнованого історичного будинку культури просто неба на роялі виконають Шопена. 

26 квітня 2022 року поруч з Центральним будинком культури в Ірпені відбудеться виступ видатного піаніста Даріуса Мажинтаса. 

Виконавець прибув до України і зіграє проникливі ноктюрни Шопена у зруйнованому війною Ірпені, як вияв любові до України, глибокої поваги до захисників та мирних жителів міста та країни.

Даріус Мажинтас - Віце-президент і художній керівник канадської Фундації «Looking at the Stars» у Європейському Союзі, випускник Литовської академії музики і театру, лауреат численних національних та міжнародних премій. Завдяки своїй винятковій музичній чуйності та таланту, а також формам виразу та унікальним інтерпритаціям, виконавець має визнання у Литовскій Республіці та у світі.

Відео виступу буде використовуватися для поширення інформації у світі з метою привернення уваги до звитяги і трагедії Ірпеня, Київщини та України.

Виступ організовано зусиллями канадської Фундації «Looking at the Stars», за сприяння в Україні ГО ”Всеукраїнський демократичний форум”, волонтерської ініціативи «Народ-військо» та Ірпінського міського голови.

Центральний будинок культури в Ірпені - пам’ятка культури. В його зруйнованому приміщенні зараз можна бачити металеві каркаси двох згорілих фортеп‘яно. 

Для коментарів для медіа після виступу будуть доступні:

Виконавець Даріус Мажинтас - Віце-президент канадської Фундації «Looking at the Stars»

Олександр Маркушин Ірпінський міський голова-Командир Добровольчого формування Ірпінської міської територіальної громади №1

Маргарита Штейнберг - виконавча директорка Фундації «Looking at the Stars»


Фото: з фейсбук-сторінки PianistDariusMazintas  

Контакт: Ярина Ясиневич 0636286869 

Довідково 

Фундація «Looking at the Stars»

Зареєстрована федеральна благодійна організація та базується в Торонто. Місія організації - дарувати класичну музику світового класу тим організаціям та установам, члени яких не можуть відчути живу класичну музику у традиційній обстановці, або тим, хто не має доступу до традиційних місць.

https://lookingatthestars.org/

ГО ”Всеукраїнський демократичний форум”

Громадська організація, яка сприяє всебічному розвитку української культури, міжнародній співпраці в сфері культури та міжкультурного діалогу, розвитку медійного середовища в Україні, професійних навичок журналістів, збільшенню якісного контенту, створенню умов для задоволення і захисту законних, соціальних, творчих, національно-культурних, економічних, правових та інших інтересів своїх членів та суспільства. А в часі війни здійснює волонтерські та гуманітарні ініціативи.

https://demforum.org/

Даріус Мажинтас - Віце-президент і художній керівник канадської Фундації «Looking at the Stars» у Європейському Союзі.

Завдяки своїй винятковій музичній чуйності та таланту, а також чарівним формам виразу та унікальним інтерпретаціям Даріус Мажинтас вже здобув визнання Литовської Республіки. Випускник Литовської академії музики і театру, лауреат численних національних та міжнародних музичних конкурсів. 

До переліку музичних фестивалів, в яких піаніст брав участь, увійшли Aspen Music Festival, Westchester Piano Festival (США), Summerakademie (Німеччина) та Holland Music Session (Нідерланди). 

У 2013-2014 роках обіймав посаду заступника міністра культури Литовської Республіки. Пан Мажинтас дав успішні концерти в великих залах світу, таких як Берлінська філармонія, Карнегі-холл у Нью-Йорку та Лондонський Вігмор-холл.

Піаніст записав кілька альбомів, у тому числі сольний альбом 2011 року з творами Баха, Бетховена, Скрябіна.

У 2020 році пан Мажинтас приєднався до «Looking at the Stars» як  Віце-президент і художній керівник в Європейському Союзі та успішно відіграв свій перший пілотний концерт у литовській в’язниці.

Вінценз конференція - зображення

ГО «Всеукранський демократичний форум» став співорганізатором міжнародної наукової конференції «STANISLAW VINCENZ’S HOMO AGENS», присвяченої європейському філософу Станіславу Вінцензу, який жив та діяв на Гуцульщині, в українських Карпатах. «Гомером Гуцульщини» Станіслава Вінценза назвали за написання монументального гуцульського епосу «На високій полонині», спертому на гуцульській міфології, який вже більше, ніж 80 років є предметом досліджень філологів, етнографів, істориків та інших науковців з усього світу.

Вінценз - зображення

18 та 19 грудня 2021 року відбудеться Міжнародна наукова онлайн-конференція «Homo agens» Станіслава Вінценза».

Книжкова премія - зображення

Триває завершальний етап конкурсу на найкращу українську книгу для дітей Книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2021»