НОВИНИ

Станіслав Вінценз - фото

В українських Карпатах запроектований і планується до будівництва ультрасучасний Центр міжкультурного діалогу імені Станіслава Вінценза. Побудують його в селі Криворівня Івано-Франківської області.

Розробка проектної документації стала можливою завдяки перемозі проекту в Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад. Проект, поданий Верховинською районною радою, був визнаний Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна» переможцем й отримав фінансування на реалізацію.

Проектну документацію розробили молоді архітектори з групи «Цех» Антоніна Капля та Денис Задніпровський.

Головна мета – побудувати сучасну модернову будівлю в мінімалістичному стилі, яка буде природньою для оточуючого середовища.

«Ми обрали дерев'яний фасад для входу в будівлю, який перекликається з архітектурою Карпат. Перед тим, як приступити до роботи над проектом, ми вивчали місцеву архітектуру, їздили по селу Криворівня. Ми хотіли зробити будівлю водночас сучасною і такою, щоб вона не вибивалася з місцевої архітектури»,

- розповідає Антоніна Капля, авторка архітектурного проекту центра Станіслава Вінценза.

До робіт планують залучити місцевих спеціалістів, а сам центр побудувати з місцевих матеріалів: деревини та фальцованих металевих покрівель.

За словами дизайнерів центр має бути цікавий не тільки школярам, діячам культури та журналістам. Він має стати туристичним об'єктом, який будуть відвідувати українські та іноземні туристи. Для цього будуть використані новітні технології.

Для відвідувачів центр має відкритися у 2020 році.

Проект реалізується в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, компанії ДТЕК, ПрАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар».