НОВИНИ

Зустріч сценаристів фільму «Вінценз» - фото

В столиці відбулася робоча зустріч сценаристів майбутнього повнометражного художнього фільму «Вінценз».

Зустріч Наталії Ворожбит - авторки сценарію фільму «Кіборги», лауреатки «Золотої дзиги» 2017, а також Максима Курочкіна та професора Люблінського Університету, Мирослави Олдаковської-Куфель тривала понад три години. Вони обговорили деталі біографії письменника та перипетії його життя, які допоможуть збагатити та загострити сюжетні лінії. Професор Олдаковська-Куфель взяла наукову опіку над роботою групи сценаристів та погодилася і надалі консультувати команду.

«Ми сіли у затишній кав’ярні за чашечкою зеленого чаю й пані Мирослава тихим голосом, з трепетом й очима повного захоплення почала розповідати про когось дуже близького й рідного – про Стася. Драматурги перепитали: «Який Стась?». Мова йшла про Станіслава Вінценза. Дійсно, дивно було слухати про величну постать у такий безпосередній, інтимний спосіб, але завдяки цій бесіді перед нашими очима почала виникати жива земна постать зі своїми недоліками й дивацтвами. Вінценз став ближчим – такий, яким він був не тільки на сторінках творів, а й у стінах власного будинку, і в кризових ситуаціях, таких, як ув’язнення, смерть близьких або розлучення з першою дружиною. Не сумніваюся, що в силах драматургів буде наближення цієї видатної постаті до усіх нас», - розповіла перекладачка і журналістка Наталія Петранюк, яка була присутня під час зустрічі.

Стрічка «Вінценз» розкаже про автора унікального гуцульського епосу «На високій полонині» Станіслава Вінценза (1888-1971). Доля Станіслава Вінценза є надзвичайно кінематографічною - онук нафтового магната, поляк французького походження, учень Зигмунда Фрейда, він живе на краю світу в гуцульській хаті і щодня читає Гомера. Вінценз пише власну верховинську «Іліаду і Одісею», а потім і сам, як Одісей, змушений тікати з Карпат через Чорногірський хребет в Угорщину, рятуючись від радянської влади, у супроводі мольфара. В останні роки життя у Швейцарській Лозанні, Вінценз рятує від самогубства нобелівського лауреата Чеслава Мілоша, а також приймає у своїй гуцульській хаті в Ла Комб блискучих європейських інтелектуалів ХХ сторіччя.

Нагадаємо, ідея створення сценарію фільму «Вінценз» належить ГО «Всеукраїнський демократичний форум». Проект реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Стрічка має вийти на екрани у 2019-2020 рр.

Український культурний фонд - лого