НОВИНИ

Презентація фільму про Ольгерда Бочковського - фото

У Києві відбулася презентація фільму «Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості».

Документальний фільм «Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості» - це перший масштабний проект - розповідь про видатного соціолога, політолога та активного діяча української діаспори в Європі 20-30 років ХХ ст. Бочковський був «адвокатом» українського питання в світі, протидіяв радянській пропаганді. У 1932-33 рр. очолював Комітет допомоги голодуючим в Україні.

«Ми відкриваємо ім‘я одного з найбільш яскравих інтелектуалів української суспільної думки повоєнних часів. Українці, розсіяні по світу між першою та другою світовими війнами, вже тоді боролися за незалежність України. І завдяки їхнім зусиллям світ дізнавався про проблеми українців, зокрема про Голодомор. Дуже важливо відкрити ці імена для нашої молоді, показувати такі фільми у школах та університетах»,

- зазначив на презентації Микола Княжицький, автор ідеї стрічки, голова парламентського комітету з питань культури та духовності.

Творча група фільму планує зняти серію подібних проектів для популяризації діяльності знакових постатей українських інтелектуалів ХХ століття, невідомих поки широкому загалу.

Стрічку «Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості» створено громадською організацією «Всеукраїнський демократичний форум» за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Телепрем‘єра відбудеться на телеканалі Еспресо.TV 17 лютого о 10:00 з повтором о 22:00.


Український культурний фонд  - лого