НОВИНИ

Ольгерд Іполіт Бочковський - фото

Громадська організація «Всеукраїнський демократичний форум» отримала грант на створення фільму про Ольгерда Бочковського. Фільм про Бочковського – це історія одного з багатьох представників українських еліт – відомих в наукових колах світу, але «стертих» з пам’яті свого народу.

Команда «Демфоруму» вже долучила до роботи над створенням фільму сценаристів, режисерів, консультантів та інших спеціалістів, які допоможуть в реалізації проекту. Це буде документальний фільм-біографія з елементами журналістського розслідування тривалістю 52 хвилини. Він познайомить українців з дуже відомим у Європі та світі українським соціологом, політологом, етнологом, педагогом, публіцистом і громадським діячем Ольгердом Бочковським. Реалізувати проект стало можливим завдяки сприянню Українського культурного фонду.

Головна ідея фільму – показати внесок Ольгреда Іполита Бочковського у вивчення процесів зародження і розвитку модерних націй, аналіз націєтворчих процесів в Європі, Азії, Африці, обох Америках і навіть в Австралії, є загальновизнаним фахівцями. Він був «адвокатом» українського питання в світі, протидіяв радянській пропаганді. В роки Голодомору 1932-33 років очолював Комітет допомоги голодуючим в Україні. В Європі його вважають одним із провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин першої половини ХХ століття. В Україні його постать і науковий доробок невідомі. Зараз, в процесі утвердження національної ідентичності та європейської приналежності, для України ці питання є вкрай важливими.

Підґрунтям для створення стрічки стало видане 2018 року багатотомне видання «Вибрані праці і документи Ольґерда Іполита Бочковського» (видавництво «Дух і Літера»). На додачу до доробку біографів журналісти зустрінуться з шанованими експертами, відвідають архіви, поїдуть у місця, де народився і діяв герой фільму для запису свідчень. Зоймки відбуватимуться в с. Долинське (Херсонська область), в Києві, Дніпрі, а також за кордоном в Чехії (м. Прага та Подєбради).

Громадська організація «Демфорум» запросила до співпраці наукових консультантів. До роботи долучаться журналіст, історик, член стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Мирослав Чех, доктор наук, професор УКУ Ярослав Грицак, професор Варшавського Університету та упорядник багатотомного видання «Вибраних праць і документів» Оля Гнатюк, та інших членів редакційної ради серії творів «Україна. Європа: 1921–1939»: Романа Висоцького, Марка фон Гагена, Ігоря Галагіду, Андреа Граціозі, Олександра Зайцева, Сергія Плохія, Віктора Рибчука, Франка Сисина та Юрія Шаповала.

Під час зйомок буде задіяно багато архівних документів, наукових праць, хронікальних кадрів а також зйомок з місць головних подій у житті героя і унікальних свідчень сучасникі. Фільм матиме як історичну так і культурну цінність.

Фіналом проекту буде показ фільму на каналі Еспресо ТВ.

Бюджет проекту склав 1,2 млн гривень. Більше 80% коштів на його реалізацію надав Український культурний фонд.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Український культурний фонд - логотип