НОВИНИ

Фільм про Ольгерда Бочковського - зображення

У неділю, 17 лютого, на телеканалі Еспресо відбулася прем’єра документального фільму «Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості».

Ольгерд Бочковський - український соціолог, політолог, етнолог, педагог, публіцист і громадський діяч.

В Європі його вважають одним із провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин першої половини ХХ століття, в той час як в Україні його постать і науковий доробок і маловідомі.

Внесок Ольгерда Іполита Бочковського у вивчення процесів зародження і розвитку модерних націй, аналіз націєтворчих процесів в Європі, Азії, Африці, обох Америках і навіть в Австралії є загальновизнаним фахівцями. Бочковський - це історія одного з багатьох представників українських еліт - відомих в наукових колах світу, але «стертих» з пам’яті свого народу.

Він був «адвокатом» українського питання в світі, протидіяв радянській пропаганді. В роки Голодомору 1932-1933 років очолював Комітет допомоги голодуючим в Україні. Бочковський був одним з ідеологів «панєвропейського руху», який створив ідейну основу для виникнення Європейського Союзу. Бочковський переконував, що об’єднання Європи буде неповноцінним без участі України - і сто років тому, по суті, передбачив рух сучасної України до ЄС.

«Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості» - перший документальний фільм про видатного українця. Враховуючи суспільно-політичні події в країні зараз, а також збройну агресію та гібридну війну проти України, для національної самовизначеності є вкрай важливим знайомити наших громадян з такими постатями, як О. Бочковський, та їхнім внеском у становлення Української держави.

Фільм актуалізує українське питання та сприяє консолідації українців у боротьбі за власну незалежну державу і право самостійно керувати нею без сторонніх впливів з боку інших країн.


Стрічку «Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості» створено громадською організацією «Всеукраїнський демократичний форум» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.


Український культурний фонд - лого