НОВИНИ

Вінценз. Бібліотека - зображення

Колекція книг з приватної бібліотеки «Гомера Гуцульщини» Станіслава Вінценза – видатного польського мислителя, гуманіста та письменника, автора монументального гуцульського епосу «На високій полонині», відтепер доступна дослідникам та студентству в Україні.

Колекцію складають майже 1000 раритетних книжок. Серед них - унікальні видання Гомера, Данте, Шекспіра, Платона. А також примірники з автографами та посвятами сучасників та приятелів письменника - Єжи Ґедройця, Чеслава Мілоша, Юзефа Чапського, Ґустава Герлінґ-Ґрудзінського, численних французьких, німецьких, американських інтелектуалів.

Книги, які були привезені з Німеччини за сприяння народного депутата Миколи Княжицького, в лютому були представлені публіці у Львівському історичному музеї у вигляді арт-експозиції авторства митця Володимира Костирка. Цими днями експозиція завершилася – і 23 лютого книгозібрання було передане в інформаційно-культурний центр ім. Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету у Львові.

Ініціатор та меценат придбання та перевезення бібліотеки Станіслава Вінценза в Україну – народний депутат України Микола Княжицький.

Вінценз. Бібліотека - фото

«Бібліотека Вінценза є тепер доступною для студентів і дослідників з усього світу - відкритою для огляду, для роботи, для опрацювання в найкращому українському вищому навчальному закладі – Українському католицькому університеті»,

- зазначає Микола Княжицький.

Організатор проєкту: Громадська організація «Всеукраїнський демократичний форум».

Організатори висловлюють вдячність пані Йоанні де Вінценз – дружині Анджея Вінценза (сина письменника) - офіційній спадкоємиці творчої спадщини Станіслава Вінценза, за участь в реалізації ініціативи, усебічне сприяння та допомогу в процесі передачі книгозібрання.