НОВИНИ

виставка українського художника Івана Марчука - зображення

У Королівському культурному центрі Амману, на Святій землі Йорданії у перед великодні дні відкрилася виставка всесвітньовідомого українського художника Івана Марчука «Голос моєї душі».

Близько 50 полотен шести творчих циклів (з дванадцяти, створених художником впродовж творчого життя) представлені відвідувачам престижної культурної установи цієї самобутньої мусульманської країни. Неприхований захват глядачів викликали гіперреалістичні пейзажі, особливо зимові: цілі покоління йорданців ніколи не бачили снігу, тож для багатьох це була перша зустріч з класичною зимою північних широт. Не менше захоплення викликали й абстрактні сюрреалістичні полотна митця циклів «Втомлена мелодія», «Голос моєї Душі», витончена графіка із серії «Нові експресії». Мусульманська традиція має власні суворі канони, але вічні теми людського буття, порушені українським митцем, виявилися близькими жителям Сходу, технічне вираження смислових композицій , приводило глядачів у захват.

Надав своє сприяння в організації й відкрив виставку міністр культури країни Набіг Шокум. Привітальне слово виголосив Посол України в Йорданії Сергій Пасько. Саме завдячуючи Сергію Олексійовичу такого рівня мистецька подія стала можливою у цій близькосхідній країні. Слід додати, що очолювана ним дипломатична установа постійно й наполегливо формує позитивний образ нашої країни в Аммані. Тут є вулиця Тараса Шевченка, сквер Українсько-йорданської дружби, де всі дерева привезені з України й укорінилися, здавалось, на зовсім сприятливому ґрунті. У цей час у сквері квітує бузок, викликаючи здивування арабів і особливі почуття у наших співвітчизників, яких сьогодні в Йорданії проживає близько п’яти тисяч. До слова, завдяки нашим дипломатам, українці об’єдналася в громаду «Українська хата в Йорданії», що дає їм змогу не лише спілкуватися, але й творити цікаву сторінку української культури: серед емігранток-жінок виявилися поети, композитори, художники. Так, ім’я поетеси Вікторії Абакадум уже широко відоме в Україні. Вона – мати п’яти дітей і всіх їх навчає української.

На відкритті виставки були присутні політики, урядовці, дипломати країн, акредитованих в Аммані, численні журналісти. Іван Марчук, в інтерв’ю центральному каналу Йорданського телебачення зазначив, що культура – це обличчя країни, і саме такі заходи допомагають будувати міцні мости між народами. Він висловив впевненість, що виставка дозволить краще зрозуміти Україну й додасть їй щирих і надійних друзів.

Партнером проекту виступила та надала інформаційну підтримку Громадська організація «Всеукраїнський демократичний форум».