НОВИНИ

художник Іван Марчук - зображення

Громадська організація «Всеукраїнський демократичний форум» виступила з ініціативою надати всевсітньовідомому українському художнику Івану Марчуку довічну стипендію Президента України. Відповідний лист було адресовано міністру культури України Євгену Нищуку.

«Звернутися до Вас, шановний Євгене Михайловичу, нас змусило питання стосовно умов проживання, роботи видатного митця та збереження його творчої спадщини. Так, незважаючи на свій поважний вік (у травні 2016 художникові виповнилося 80 років), він щодня піднімається на п’ятий поверх мансарди у старому приміщенні без ліфта, без елементарних комунальних зручностей, де розташована його майстерня, мало пристосована для роботи (відсутні гаряче водопостачання, належне опалення, протікає покрівля). У таке приміщення стає незручним навіть запрошувати зарубіжних колег, котрі все частіше приїздять в Україну з однією метою – зустрітися з автором всесвітньовідомих шедеврів», – йдеться у листі.

На думку громадських активістів, такі умови просто не прийнятні для праці Івана Марчука, адже художник, створює позитивний імідж України в світі.

У міністерстві на таку ініціативу відреагували досить швидко. Зазначивши, що обов’язково розглянуть кандидатуру мится на отримання довічної стипендії.

Тепер необхідно подати заявку та зібрати необхідні документи.

Іван Марчук – лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Почесний громадянин міст Києва й Тернополя художник Іван Марчук. Статті про українського митця ввійшли до найавторитетніших енциклопедій світу, а його творчий метод «пльонтанізм» до підручників академічних мистецьких установ.

Протягом останніх років полотна Івана Марчука постійно експонуються у виставкових та музейних приміщеннях Литви, Німеччини, Польщі, Бельгії, Йорданії, Угорщини, Словаччини, Туреччини, Таїланду, Тунісу. У вересні 2016 року вони вражали депутатів та відвідувачів Європейського Парламенту (Брюссель). Скрізь – неодмінний успіх і захоплення, визнання геніальності митця й європейської суті держави, котра народжує такі таланти.

І ця колосальна робота триває: зараз художник готується до виставок у Королівський культурний центр Йорданії, «ФолькАрт» галерея у місті Ізмір, Музей абатства у місті Люксембург та продовжує створювати нові шедеври.