НОВИНИ

виставка «Діалог про долю і душу. Станіслав Вінценз (1888-1971)»

6 листопада 2018 року у кулуарах Верховної Ради України відбудеться відкриття української версії виставки «Діалог про долю і душу. Станіслав Вінценз (1888-1971)». Виставка має розкрити українській аудиторії постать видатного польського письменника та філософа, народженого на Гуцульщині - автора твору «На високій полонині», який називають «Іліадою та Одиссеєю гуцулів» - Станіслава Вінценза. Виставка висвітлює найважливіші етапи біографії письменника та передає атмосферу українських Карпат, яким С.Вінценз присвятив свою творчість.

Автор виставки «Діалог про долю і душу» - літературознавець, викладач Інституту польської філологіі Вроцлавського університету, доктор наук Ян Анджей Хороший. Проект став можливим завдяки сприянню Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності та Голови Комітету, народного депутата України Миколи Княжицького. Організатором з українського боку виступила ГО «Всеукраїнський демократичний форум».

Урочисте відкриття виставки Головою Комітету з питань культури і духовності у супроводі автора відбудеться за участі Віце-маршалка Сейму Республіки Польща, Голови польсько-української групи  Сенату та Сейму Республіки Польща Пані Беати Мазурек, а також інших членів польсько-української групи Сенату та Сейму Республіки Польща, які з офіційним візитом перебуватимуть в українському парламенті.

Виставку «Діалог про долю і душу» створено на основі документів та фото з сімейних архівів родин С.Вінценза та італійського фотографа Л.Чіпріані, фондів Національної бібліотеки імені Оссолінських, Етнографічного музею в Кракові, Державного етнографічного музею у Варшаві, польського музею у Рапперсвілі (Швейцарія), Асоціації Літературний інститут Культура в Ле-Меній-ле-Руа (Франція) і Польської бібліотеки в Лондоні. Польська прем’єра виставки відбулася в жовтні 2014 року у Вроцлаві. Після презентації у Верховній раді, виставка подорожуватиме Україною від Києва аж до с.Криворівня Верховинського району в Івано-Франківській області, де експонуватиметься на постійній основі. 

Виставка про С.Вінценза стане першою «цеглинкою» у створенні Центру міжкультурного діалогу імені Станіслава Вінценза – культурної інституції ХХІ сторіччя, яка відкриє двері першим відвідувачам у Криворівні у 2020 році.

виставка «Діалог про долю і душу. Станіслав Вінценз (1888-1971)»