НОВИНИ

Дні українського кіно - зображення

Мешканці високогірних селищ, де немає кінотеатрів, матимуть змогу безкоштовно подивитись цьогорічні українські прем’єри та поспілкуватись з творцями «Дикого поля», «Скаженого весілля» та інших фільмів, що нещодавно вийшли в український прокат.

Про це в суботу, 22 грудня в Івано-Франківську під час прес-конференції щодо «Днів українського кіно» говорили організатори.

«Рівно рік тому за ініціативи Голови Комітету з питань культури і духовності Миколи Княжицького був започаткований цей проект – безкоштовного показу сучасного українського кіно у високогірних селах Гуцульщини, де нема кінотеатрів. Тоді мало хто вірив, що це можна реалізувати. Проте, рік тому близько трьох тисяч глядачів відвідало кінофестиваль у Верховині. Завтра в Карпатах розпочинається вже третій фестиваль «Днів українського кіно», і його географія розширюється»,

- сказав Микола Типусяк, заступник голови правління ГО «Всеукраїнський демократичний форум».

Анастасія Пугач, прес-секретарка КМКФ «Молодість» зазначила:

«Рік тому ми вперше провели дні українського кіно у Верховині, і тоді у нас виникла думка, що такий проект для міст, де немає кінотеатрів має здійснюватись по всій країні, і нас підтримали у Міністерстві інформаційної політики. Сучасне українське кіно дійсно відродилося. Воно якісне, конкурентне та різножанрове. Тому дуже важливо, щоб всі українці, навіть у віддалених містечках, мали змогу його подивитися».

Дні українського кіно пройдуть у Верховині, Косові та Снятині з 23 по 25 грудня.

«Дике поле», «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», «Скажене весілля» покажуть у Косові та Снятині. У Верховині, крім цих стрічок, продемонструють фільм «Легенда Карпат». Але кінофестиваль визначний не безкоштовними показами - після перегляду цих фільмів глядачі зможуть поспілкуватися з акторами, які особисто приїдуть представити свої роботи.

Зокрема, Олег Москаленко, виконавець головної ролі представить «Дике поле», Леся Самаєва – «Скажене весілля», де вона зіграла роль матері нареченої, а «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» - Роман Луцький, який озвучив одного з героїв мультфільму.

Нагадаємо, вперше «Дні українського кіно» пройшли у Верховині минулого року. Тогорічні фільми «Кіборги», «Сторожова застава», «Чужа молитва», «Межа» тощо представили творці цих картин близько трьом тисячам верховинців та мешканців навколишніх сіл.  Влітку покази українського кіно пройшли в с. Криворівня в рамках Першого Міжнародного форуму Центральної та Східної Європи «ViaCarpatia». 

Ініціатор проекту – Голова Комітету з питань культури і духовності, народний депутат України, Микола Княжицький

Співорганізатор – ГО «Всеукраїнський демократичний форум»,

За підтримки Державного агентства України з питань кіно, Івано-Франківської ОДА, Верховинської районної ради та адміністрації.

МКФ «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної  політики – співорганізатор  кінопоказів у Косові та Снятині.

Інформаційний партнер – телеканал «Еспресо».

Детальніше з розкладом кінопоказів можна ознайомитися за посиланнями:

https://www.facebook.com/events/2631710376839412/?event_time_id=2631710386839411?ti=icl

https://www.facebook.com/events/480312329159493/?ti=icl