НОВИНИ

Вінценз конференція - зображення

ГО «Всеукранський демократичний форум» став співорганізатором міжнародної наукової конференції «STANISLAW VINCENZ’S HOMO AGENS», присвяченої європейському філософу Станіславу Вінцензу, який жив та діяв на Гуцульщині, в українських Карпатах. «Гомером Гуцульщини» Станіслава Вінценза назвали за написання монументального гуцульського епосу «На високій полонині», спертому на гуцульській міфології, який вже більше, ніж 80 років є предметом досліджень філологів, етнографів, істориків та інших науковців з усього світу.

Конференція була організована онлайн Польським університетом за кордоном («Polish UniversityAbroad», або скорочено – PUNO) з офісом у Лондоні. 

В заході взяли участь десятки науковців з провідних світових університетів – зокрема, Вроцлавського та Люблінського Університетів, Університету мистецтв в Познані, Віденського Університету, Університету в Хайфі та інших, а також родичі Станіслава Вінценза – зокрема, онука письменника Анна де Вінценз – провідна спеціалістка Ізраїльського Інституту Археології.

Серед тем доповідей – «Гуцульщина вчора і сьогодні», «Вінценз про гуманізм Ганді», «Вінценз і Мілош», «Вінценз і Гедройць», «Прощання Вінценза зі Львовом», «Грецька мудрість Вінценза», «Вінценз читає Платона», та інші.

З українського боку в Конференції «VINCENZ’S HOMO AGENS» взяли виконувачка обов’язків голови правління  ГО «Всеукраїнський демократичний форум» Ярина Ясиневич та менеджерка культурних проєктів Марія Гурська. 

Вінценз конференція - зображення

Ярина Ясиневич виступила з доповіддю на тему Вінцензівських проектів в Україні і розповіла про найважливіші актуальні ініціативи організації, такі, як перевезення бібліотеки Станіслава Вінценза в Україну для її наукового дослідження в Українському Католицькому Університеті, щорічна міжнародна конференція «Коло Вінценза» на Верховинщині, премія імені Станіслава Вінценза, яка вручається в рамках форуму «VIA CARPATIA», а також про переклади найважливіших творів  С.Вінценза українською, якими опікується «Демфорум». «Робити доступною літературну спадщину Вінценза — засадниче завдання для нашої команди. Це важливо не тільки для того, щоб українці читали Вінценза. А - що ключове - проєкти використання його спадщини стали б доступнішими в реалізації», - зазначила Ярина Ясиневич.

Вінценз конференція - зображення

Марія Гурська ж ознайомила учасників конференції з проектом віртуального Центру Міжкультурного Діалогу імені Станіслава Вінценза, який має стати  продовженням Концепції Центру, розробленої 2019-го за підтримки УКФ польськими та українськими науковцями, і який планується реалізувати в 2022 році, та детальніше – про  виробництво фільму «На високій полонині», який створюється в польсько-українській копродукції. Сценарій та препродакшен фільму у 2019-2020 роках  отримали підтримку УКФ, а у 2021 році виробництво фільму отримало фінансування від Держкіно. Продюсером фільму є Пилип Іллєнко – зйомки розпочнуться вже в 2022 році.