ПРОЕКТИ

viacarpatia 2021 anons md 1

ІV Міжнародний Форум Центральної та Східної Європи Via Carpatia-2021 “Капітал свободи: 30 років культурної незалежності” пройшов у у с.Криворівня та смт Верховина Івано-Франківської області 25–27 червня 2021 року.

Під час Форуму відбудулися панельні дискусії на теми на перетині культури і політики. На локації у Криворівні та в прямому ефірі Еспресо провідні політологи, історики, культурологи, письменники і режисери дискутувавали, спрямовані досвідченими модераторами:
- КОРІННЯ. ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ
- ПРОЄКЦІЯ. СТВОРЕННЯ ОБРАЗУ ЕПОХИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
- ХРЕБЕТ КУЛЬТУРНОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ. РОЗВИТОК ТА ФІНАНСУВАННЯ КУЛЬТУРИ, ІНСТИТУЦІЇ ТА РЕСУРСИ
- URBI ET ORBI. КУЛЬТУРНА ДИПЛОМАТІЯ І ТУРИЗМ
- СПОГАД. ПОЛІТИКА ПАМ’ЯТІ ТА ПЛЕКАННЯ ІДЕНТИЧНОСТІ

Музична програма була представлена відомими гуртами. Нова зірка української культурної дипломатії Go-A після виступу на Євробаченні заспівала у Верховині. Гурт «Гайдамаки» приїхав на Форум із прем’єрою, представивши пісні з нового музичного проєкту «Тріумф Слова» на вірші Розстріляного Відродження.

Також виступили гурти «Мандри», «Кораллі», Мирон Блощичак. Відкриття року — проєкт «Hutsul Planet» вперше з’явився на великій сцені із прем’єрою альбому «Весняні думи». Концерт вела легенда української музики незалежності Анжеліка Рудницька.

Ростислав Держипільський і Галина Баранкевич поставили просто неба драму-концерт «Вигнані з раю» з Івано-Франківським національним драматичним театром. Також театр підготував прем’єру — «Гуцульське весілля» за творами українських класиків.

Також на Форумі у рамках літературного «Кола Вінценза» пройшла книжкова толока, де гості змоглиь придбати книжки та відвідати цікаві події для дітей та дорослих.

У Музеї Гуцульщини у Верховині презентовано повернення бібліотеки Станіслава Вінценза до України та виставку картин художників Миколи та Людмили Рибенчуків «Світочі Гуцульщини».

Традиційно, вже учетверте, було вручено премію Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів» професорові Петрові Рихлу.

Разом з Вами ми торкнулися тем, які мають значення для поступу української культури, проаналізували досвід, помилки та здобутки 30-ліття культурної незалежності. Ці фокуси відобразилися у темах панелей та дискусій, що виходили з Криворівні у прямому етері на Еспресо, цьогоріч із Форуму Via Carpatia наживо також виходили ключові тижневі програми Еспресо — “ПолітКлуб Віталія Портнікова” та “Вечір із Миколою Княжицьким”.
Відтак до нашої розмови долучилися майже два мільйона українців.

Організатори
ГО «Верховина — квітка Карпат», ГО «Всеукраїнський демократичний форум», телеканал Еспресо, Верховинська селищна рада

Ініціатор Микола Княжицький

За підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту книги, Благодійного фонду Порошенка, Агропромхолдингу Астарта-Київ

Директорка Ярина Ясиневич

Режисер-куратор Ростислав Держипільський

Кураторки Олена Шарговська, Ольга Сало, Оксана Полтавець

Телевізійна кураторка Світлана Самойленко

Більше інформації та фото на https://viacarpatia.org/2021/

ЩЕ ПРОЕКТИ

Суботній політклуб

arrow_forward

Новини з України

arrow_forward

Сильні історії

arrow_forward