НОВИНИ

Цьогорічну премію імені Станіслава Вінценза "За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів" отримала волонтерка, доброволиця, парамедикиня, командирка підрозділу "Янголи Тайри" – Юлія Паєвська "Тайра".

IMG 7510 1 1

"Колись мені в руки потрапила цікава пам’ятка східної медицини. Там була одна фраза, що на світі немає нічого, що не може стати ліками. Розмірковуючи про це, я подумала, що є ще одна річ, яка підходить під ці критерії. У світі немає нічого, що не могло б стати зброєю. В першу чергу для мене зброя – це культура. Як і ліки, – поділилася парамедикиня Юлія Паєвська "Тайра" під час вручення премії Вінценза у рамках Via Carpatia. - Нехай же культура стане нашою зброєю, а зброя – ліками проти московської чуми. І нехай ці дві речі являть світу велич і красу української душі".

Свою премію Юлія Паєвська присвятила зокрема і закатованому окупантами дитячому письменнику Володимиру Вакуленку.
"Нещодавно в Ізюмі знайшли тіло Володимира Вакуленка, вбитого окупантами. Це дитячий письменник... Я не думаю, що я достойна цієї великої премії. Але я це приймаю як велику честь і присвячую її Володимиру Вакуленку і всім діячам культури, які були замордовані і вбиті московськими окупантами", - сказала Тайра.

"Коли ми задумували цю премію, нам дуже хотілося, щоб ми усвідомили важливість двох речей. Перше, це звичайно – демократія. Бо те, що відбувається зараз – це очевидно боротьба проти знищення України імперським центром, але це теж насправді початок світової війни авторитаризмів проти демократії, – зазначив Микола Княжицький під час вручення премії імені польського письменника, перекладача Станіслава Вінценза. - Ми покликані поставити край авторитаризму у світі. Ми як українці, як нація. Як нація, яка вміє любити, як нація, яка завжди розуміла, що таке демократія, упродовж всієї своєї історії. Бо демократія для нас – це ще й свобода кожного, і ми не випадково назвали цю премію іменем Станіслава Вінценза".

Премію Станіслава Вінценза "За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів" вп’яте присуджують на Форумі Центральної та Східної Європи Via Carpatia.

Церемонія нагородження відбулася у Домі Франка у Львові. Цьогорічна премія передовсім про те, як українці ставлять край авторитаризму в Україні і у світі.

Переглянути сюжет телеканалу Еспресо про вручення премії можна за посиланням

Організатори:

ГО "Всеукраїнський демократичний форум", ГО “Верховина - квітка Карпат”, Дім Франка у Львові, телеканал Еспресо.

Фото: Наталія Ясиневич