НОВИНИ

книга Івана Франка - фото

Поет присвятив примірник книги меценатові української культури Євгену Чикаленку. Одним із організаторів події виступив «Всеукраїнський демократичний форум»

книга Івана Франка - фото

Музей завдячує раритетом народному депутату України Миколі Княжицькому, який викупив видання на аукціоні. Також за організаційної підртримки «Всеукраїнськиого демократичного форуму» вдалося відреставрувати портрет адресата цієї посвяти Франка – Євгена Чикаленка. Портрет пензля Івана Труша зберігався у фондах музею, але його не можливо було експонувати через пошкодження. Завдяки «Демфоруму» і меценатові Миколі Княжицькому недоліки усунуті й тепер портрет зможуть побачити відвідувачі музею.

портрет Євгена Чикаленка - фото

«Для мене дуже важливо, щоб це видання перебувало у Львівському музеї Івана Франка,

- зазначив у коментарі журналістці «Еспресо.Захід» Микола Княжицький.

- Каменяр був Мойсеєм для народу Галичини, Чикаленко - значною мірою недооцінений і непочутий - виконував цю функцію для українців великої України, хоча тут у Львові він теж багато робив. Це по суті поєднання двох великих постатей Сходу і Заходу, поєднання навколо твору, який говорить про долю народу і провідників. Те, що ці люди цінували один одного - якраз і є ознакою того, що Україна буде єдиною, соборною та сильною».

музей "Дім Франка" - фото

Десятки львів’ян зібралися у Домі Франка просто неба, аби побачити ексклюзивний раритет. Презентацію супроводжував квартет соль мінор для двох скрипок, альта та віолончелі Василя Барвінського у виконанні «INSO – Львів».

Організаторами події виступили громадська організація «Всеукраїнський демократичний форум», Львівський Дім Франка, народні депутати України Микола Княжицький та Олег Синютка.

Інформаційні партнери: телеканали «Еспресо», «Прямий», НТА та 5 канал.