НОВИНИ

Книжкова премія "Еспресо.Вибір читачів" - лого

Стартував 4-й сезон книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів». Від 1 червня почався прийом заявок для участі.

Цьогорічне нововведення — номінація за найкращу літературу для підлітків. Спочатку видавництва надають свої нові твори для участі. Для подачі пропозицій книг на участь у премії потрібно заповнити електронну форму. Далі — оргкомітет перевіряє заявки на відповідність вимогам. На наступному етапі — експертне журі формує список фаворитів.

«Підходжу з точки зору інноваційності стилю, гармонії стилю і змісту. Актуальності теми, читабельності, бо масовий читач має читати легку книгу про складні теми»,

— прокоментувала літературна критикиня, експертка премії «Еспресо. Вибір читачів» Ніна Головченко.

Після роботи експертів, по 3 книги-фіналісти з кожної номінації надходять у бібліотеки — більш як 275 в усіх куточках України, крім окупованих частин. Там читачі дають остаточну оцінку літературі.

«Що мені дуже подобається, власне, в премії «Еспресо. Вибір читачів», що це було голосування в бібліотеках. І, власне, читачі робили остаточний вибір з 3-х книжок, які вийшли в фінал»,

— наголосила письменниця Гаська Шиян.

Письменниця Гаська Шиян перемогла в премії минулого року з романом «За спиною» — про долю дружини військового.

Шиян додала:

«Оскільки книжка така, досить на гостру тематику і в певному сенсі провокативна, я скорше чекала негативних якихось відгуків. Негативнішої реакції. Я не чекала, що будуть премії, нагороди. І, власне, це для мене було дуже приємно і дуже вагомо в тому сенсі, що я зрозуміла, що український читач і українське літературне середовище дозріло до обговорення і проговорення цієї теми».

Українські письменники можуть подаватися на премію «Еспресо. Вибір читачів» упродовж усього червня.

Вимоги такі: книжка має бути видана за останній рік і обов'язково — українською мовою. Серед номінацій премії — література для дітей, підлітків і дорослих.

Телеканал «Еспресо» та ГО Демфорум заснували премію 2017-го року, щоб підтримати інтерес українців до читання.

«Аудиторія Еспресо — це культурні люди, інтелігентні, освічені. Для них також важливий культурний пласт української книги. Вони поділяють наші цінності, цінності телеканалу. Тому ми були впевнені, що для нашої аудиторії цей проєкт буде цікавим»,

— резюмував комунікаційний менеджер премії «Еспресо. Вибір читачів» Борис Ясковець.

Цьогорічних переможців Премії оголосять наприкінці листопада 2020 року на урочистій церемонії, а також в ефірі телеканалу Еспресо й на сайті Espreso.TV.

Незважаючи на карантин — автори найкращих літературних новинок здобудуть свої нагороди.