НОВИНИ

Віа Карпатія - зображення

На вшанування 30-річчя Незалежності України Форум Via Carpatia-2021 проходитиме під гаслом  «Капітал свободи: 30 років культурної незалежності»

«Цьогоріч міжнародний форум Via Carpatia відбудеться вчетверте. Традиційно мальовнича Гуцульщина прийматиме українських та європейських інтелектуалів, політиків, громадських діячів та митців. Будемо говорити про культуру в контексті Незалежності, її становлення за останні 30 років, а також про найновішу історичну перспективу. Це тісно пов’язані теми, адже становлення нації неможливе без уваги до своєї культури. Ми на Via Carpatia завжди збираємо її найяскравіші зразки. Це — форум прем’єр, форум явищ»,

— наголосив ініціатор Via Carpatia Микола Княжицький.

Музична програма буде представлена відомими гуртами. Нова зірка української культурної дипломатії Go-A після виступу на Євробаченні заспіває у Верховині. Гурт «Гайдамаки» приїдуть на Форум із прем’єрою.

«На фестивалі Via Carpatia «Гайдамаки» представлять пісні з нового музичного проєкту «Тріумф Слова» на вірші Розстріляного Відродження. Це — своєрідна співана антологія української поезії 20–30-х років, яку ми маємо на меті популяризувати серед української молоді. Тексти оживуть в сучасному звучанні і не залишать жодного слухача байдужим»,

— розповів лідер гурту «Гайдамаки» Олександр Ярмола.

Також виступатимуть гурти «Мандри», «Кораллі», Мирон Блощичак. Відкриття року — проєкт «Hutsul Planet» вперше з’явиться на великій сцені із прем’єрою альбому «Весняні думи». Концерт вестиме легенда української музики незалежності Анжеліка Рудницька.

Ростислав Держипільський і Галина Баранкевич поставлять просто неба драму-концерт «Вигнані з раю» з Івано-Франківським національним драматичним театром. Також театр готує прем’єру — «Гуцульське весілля» за творами українських класиків.

Під час Форуму відбудуться панельні дискусії на теми на перетині культури і політики. На локації у Криворівні та в прямому ефірі Еспресо провідні політологи, історики, культурологи, письменники і режисери дискутуватимуть, спрямовані досвідченими модераторами.

Також на Форумі у рамках літературного «Кола Вінценза» пройде книжкова толока, де гості зможуть придбати книжки та відвідати цікаві події для дітей та дорослих. У Музеї Гуцульщини у Верховині презентують повернення бібліотеки Станіслава Вінценза до України та виставку картин художників Миколи та Людмили Рибенчуків «Світочі Гуцульщини».

Традиційно буде вручено премію Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів».

Організатори - ГО «Верховина — квітка Карпат», ГО «Всеукраїнський демократичний форум», телеканал Еспресо, Верховинська селищна рада.

Ініціатор - Микола Княжицький.

За підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту книги, Благодійного фонду Порошенка, Агропромхолдингу Астарта-Київ.  

Директорка - Ярина Ясиневич.

Режисер-куратор - Ростислав Держипільський.

Кураторки - Олена Шарговська, Ольга Сало, Оксана Полтавець.

Телевізійна кураторка - Світлана Самойленко.