НОВИНИ

26 квітня 2022 року на тлі зруйнованого історичного будинку культури в місті героїв Ірпені відбувся годинний виступ видатного піаніста Даріуса Мажинтаса на підтримку України та пошану зруйнованого міста героїв, які віддано і ціною життів стримували наступ росіян на столицю.

Виконавець прибув до України, переночував в Ірпені і вранці зіграв проникливі ноктюрни Шопена просто неба у зруйнованому війною місті, як вияв любові до України, глибокої поваги до захисників та мирних жителів міста та країни. 

Чорний рояль для виступу привезли із Києва і розташували на уцілілому шматку площі перед Центральним будинком культури в Ірпені. Споруда - пам’ятка культури, в її зруйнованому приміщенні зараз можна бачити металеві каркаси двох згорілих фортеп‘яно. 

Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин подякував пану Мажинтасу і підкреслив, що обрана локація не тільки символічна як осередок культури, а й як споруда на рубежі оборони Ірпеня, яку ворог не зміг прорвати завдяки захисникам. 

Даріус Мажинтас - Віце-президент і художній керівник канадської Фундації «Looking at the Stars» у Європейському Союзі, випускник Литовської академії музики і театру, лауреат численних національних та міжнародних премій. Завдяки своїй винятковій музичній чуйності та таланту, а також формам виразу та унікальним інтерпритаціям, виконавець має визнання у Литовській Республіці та у світі.

“Музика, яка звучить у залах заради задоволення, - це не все, що можна з нею зробити. Музика - це енергія, яка допомагає людям… Тому я не хочу зараз грати в залах. Я хочу грати у тих місцях, де цього не очікують….  Так, як сьогодні. - зазначив пан Мажинтас. - Тому символічно ми тут. Наше серце з Україною… Я люблю Україну. Вона бореться не тільки за свою країну. Вона бореться за весь світ”. 

Виступ організовано зусиллями канадської Фундації «Looking at the Stars», за сприяння в Україні ГО ”Всеукраїнський демократичний форум”, волонтерської ініціативи «Народ-військо» та Ірпінського міського голови. 

“Назва фонду «Looking at the Stars» - це про ту ситуацію, коли немає можливості нічого бачити, але ти усе одно підіймає очі і дивишся на зірки” - пояснила присутнім основну ідею виконавча директорка Фундації «Looking at the Stars» Маргарита Штейнберг.

Волонтери ініціативи «Народ-військо» допомогли організувати побут і ночівлю в Ірпені для закордонних гостей. В місті досі нема електрики, газу та подекуди води. Люди набирають воду у криницях і готують на вогнищах. Будинок, де провели ніч музикант і команда також значно постраждав від ракетних обстрілів. 

“Важливо привертати увагу світової спільноти саме тут, у таких місцях, як Ірпінь, до злочинів, вчинених Росією проти України, запрошуючи на власні очі переконатися у масштабах руйнувань. Врешті, важливо творити красу, демонструвати людяність у сповнених болю місцях.” - говорить Ярина Ясиневич, голова правління ГО “Всеукраїнський демократичний форум», організації яка виступила партнером проєкту в Україні. 

Міський голова Олександр Маркушин запросив Даріуса Мажинтаса зіграти у відновленій концертній залі Ірпеня після перемоги. 

Акція проведена для поширення інформації у світі з метою привернення уваги до звитяги і трагедії Ірпеня, Київщини та України. Пан Мажинтас також зіграє для поранених захисників та персоналу Київського військового шпиталю. 

Фото надані Фундацією «Looking at the stars”, фотографи Євген Котенко, Володимир Панасюк.

Довідково 

Фундація «Looking at the Stars»

Зареєстрована федеральна благодійна організація та базується в Торонто. Місія організації - дарувати класичну музику світового класу тим організаціям та установам, члени яких не можуть відчути живу класичну музику у традиційній обстановці, або тим, хто не має доступу до традиційних місць.

https://lookingatthestars.org/

ГО ”Всеукраїнський демократичний форум”

Громадська організація, яка сприяє всебічному розвитку української культури, міжнародній співпраці в сфері культури та міжкультурного діалогу, розвитку медійного середовища в Україні, професійних навичок журналістів, збільшенню якісного контенту, створенню умов для задоволення і захисту законних, соціальних, творчих, національно-культурних, економічних, правових та інших інтересів своїх членів та суспільства. А в часі війни здійснює волонтерські та гуманітарні ініціативи.

https://demforum.org/

Даріус Мажинтас - Віце-президент і художній керівник канадської Фундації «Looking at the Stars» у Європейському Союзі.

Завдяки своїй винятковій музичній чуйності та таланту, а також чарівним формам виразу та унікальним інтерпретаціям Даріус Мажинтас вже здобув визнання Литовської Республіки. Випускник Литовської академії музики і театру, лауреат численних національних та міжнародних музичних конкурсів. 

До переліку музичних фестивалів, в яких піаніст брав участь, увійшли Aspen Music Festival, Westchester Piano Festival (США), Summerakademie (Німеччина) та Holland Music Session (Нідерланди). 

У 2013-2014 роках обіймав посаду заступника міністра культури Литовської Республіки. Пан Мажинтас дав успішні концерти в великих залах світу, таких як Берлінська філармонія, Карнегі-холл у Нью-Йорку та Лондонський Вігмор-холл.

Піаніст записав кілька альбомів, у тому числі сольний альбом 2011 року з творами Баха, Бетховена, Скрябіна.

У 2020 році пан Мажинтас приєднався до «Looking at the Stars» як  Віце-президент і художній керівник в Європейському Союзі та успішно відіграв свій перший пілотний концерт у литовській в’язниці.