НОВИНИ

На виставці витинанок мисткині можна буде придбати два унікальні лоти на підтримку військових медиків та родин військовополонених: портрет парамедика Тайри “Тайра вільна!” та військової медикині Мар’яни Мамонової “Маріупольська Мадонна”.

Будинок Воїна
місто Львів
вул.Тараса Бобанича “Хаммера”, 1А
20 січня 2023 року
15:00

20 січня 2023 року, у Будинку Воїна у Львові відбудеться відбудеться благодійний аукціон “На лінії серцебиття” витинанок Марії Гупало.

аукціон 20.01 горизонтальне 1

На аукціоні буде представлено 2 лоти:
робота “Тайра вільна!” (2022)
“Маріупольська Мадонна” (2022).

Початкова ціна лотів - 40 000 гривень
.
Кошти, отримані з аукціону, скерують на підтримку військових медиків та родин військовополонених.

“Фортеця Бахмут стоїть, незважаючи ні на що. Самопожертва наших воїнів вражає до глибини душі. Підтримаймо їх так, як вони стоять за нас”, – закликає мисткиня Марія Гупало.

“Місяць тому я якраз вручав парамедикині та волонтерці Тайрі премію Станіслава Вінценза. Добрі справи Юлії Паєвської - приклад гуманістичного служіння, яке зараз стало актом прямої дії. Зараз гуманістично - це служити в ЗСУ, допомагати людям, як військовим, так і цивільним, берегти наші цінності та Україну”, - зауважив народний депутат України Микола Княжицький.

Окрім цього, відбудеться відкриття виставки витинанок майстрині Марії Гупало “Україна в огні”, яка еспонуватиметься у Будинку Воїна з 20 січня по 25 лютого.

Модератор
Марія Петришин, голова ветеранського простору Rehub Lviv
Спікери:
Вітальне слово від Юлії Паєвської (Тайри)
Марія Гупало, авторка витинанок
Татуся Бо, блогерка, співзасновниця БО “Українська фундація” “Мрія”
Микола Княжицький, народний депутат України
Соломія Риботицька, депутатка Львівської обласної ради
Ростислав Шмагало, доктор мистецтвознавства, професор Львівського національного університету імені Івана Франка

Захід організовано зусиллями благодійних організацій “Українська фундація” “Мрія” та "Спільноти самодопомоги", Будинку Воїна та Міжнародного Форуму Центральної та Східної Європи “Via Carpatia”.


Інформаційний партнер - телеканал Еспресо.

 

Довідково

Марія Гупало
Марія Гупало народилася і живе у Львові. Закінчила Український католицький університет. За фахом Марія викладач богослов’я, викладає низку курсів на філософсько-богословському факультеті УКУ, а також окремі курси для студентів інших спеціальностей. Її цікавить зв'язок між релігією, етикою та збереженням навколишнього середовища. Проводить дослідження в галузі екобогослов’я – галузі, яка тільки зароджується в Україні.
Захоплення витинанкою проявилося у 2013 році. Відтоді Марія створює роботи у цій техніці. У якийсь момент, натхненна іншою місцевою художницею, Марія винайшла свій стиль – монументальну витинанку. Художниця постійно шукає нові форми вираження, техніки вирізання та обробки паперу, нові види матеріалів, експериментує з різними етнічними, історичними та сучасними стилями, а також з об’ємними формами. Серед улюблених тем для своєї творчості Марія називає декоративно-прикладне мистецтво народів світу, зокрема корінних народів Північної Америки, та українську мистецьку спадщину, особливо писанкові мотиви. Писанкові взори й елементи вишивки з різних регіонів України вона вписує у композицію своїх робіт, застосовуючи їх глибинну символіку для кращого вираження ідеї, закладеної у той чи інший твір.
Також Марію захоплюють декоративні стилі початку минулого століття: арт-деко, модерн, авангард. Серед улюблених художників Альфонс Муха, Густав Клімт і Егон Шіле. Вишукані рослинні мотиви, неповторні хвилясто-геометричні малюнки, властиві цьому стилю, надихнули мисткиню на створення алегоричних творів «Віра» та «Любов». Вплив цих митців відбивається у стилістиці портретів Софії Фредро-Шептицької, матері Митрополита Андрея Шептицького, предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви. Ці роботи є в колекції благодійного мистецького проекту "Молитва до митрополита. Софія".
Картини, створені у 2021-2022 роках, є результатом останніх експериментів художниці зі стилем та формою вираження. Ці роботи медитативні, майже іконічні, відображають філософські роздуми мисткині про самопізнання, зустріч і спілкування з Іншим, містичне переживання Бога, присутність і відсутність Бога, любов. За її словами, сплутані лінії, розмиті контури, переходи світла, що фокусуються на очах, найкраще дозволяють відчути таємничу мить Зустрічі. Ми дозволяємо картині говорити з нами, відкриваючи все більше і більше образів у химерних сплетіннях паперового мережива.
Зараз мисткиня зосереджена на роздумах про війну в Україні та про те, як її переживають українці: переселенці та позбавлені домівок; військові та їхні родини; люди, яких війна травмувала фізично чи морально; жертви російського тероризму та звірств. Вона зображає, як українці захищають своїх дітей, свої цінності, те, що є найдорожчим у їхньому житті, не втрачаючи при цьому людського обличчя. «Картини війни» — це постійний проект, де художниця осмислює прагнення своїх співвітчизників до свободи.

 

Лот №1
Тайра вільна! (2022)

Папір для пастелі, витинанка

Юлія Паєвська, більш відома як Тайра - парамедикиня, засновниця і лідер медично-евакуаційного добровольчого підрозділу «Ангели Тайри». Членкиня української збірної Invictus Games. З початку російського вторгнення в 2014 році, Тайра врятувала більше 500 життів українських військових. 16 березня 2022 року Тайра потрапила у полон в Маріуполі. Російські медіа використовували Тайру у своїх пропагандиських кампаніях. Вони публікували відео, які містять ознаки здійснення психологічногота фізичного впливу на неї. В Україні та закордоном тривала кампанія «Врятувати Тайру» #SaveTayra #FreeTayra. Цей твір планувався як частина кампанії щодо її звільнення, але, на щастя, її визволили 17 червня. За її словами, «кам’яні мішки», у яких утримують українських військових і цивільних полонених, нічим не відрізняються від концтабору. В’язням не дозволяють контактувати з рідними, не допускають передач, катують. Тайра вже вільна, а сотні тисяч депортованих українців і тисячі полонених – ще ні, зокрема більшість захисників Азовсталі. Тому ми повинні постійно тиснути на Росію, аби вона повернула наших людей на батьківщину.

Ця картина ексклюзивна, адже на ній присутній автограф самої Тайри. Кошти, виручені з продажу цієї картини, підуть на закупівлю життєво необхідних турнікетів, бандажів, оклюзійних пов’язок для стабілізаційного пункту в Бахмуті.

Стартова ціна – 40 000 гривень

Лот №2
Маріупольська Мадонна (2022)

Папір для пастелі, акрил, витинанка, мішана техніка

На картині зображена Мар’яна Мамонова, військова медикиня, яка була вагітною на момент облоги Азовсталі і перебувала зі своїми побратимами і посестрами в бункерах заводу. Згодом, після процедури екстракції, вона потрапила в російський полон і кілька місяців перебувала в Оленівці. Терміни от-от підходили, а умови утримання були жахливими. Яке майбутнє чекає на дитину військовополоненої? Чи не розлучать їх? Та, на превелике полегшення всіх українців, Мар’яна потрапила у списки на обмін і повернулася додому 21 вересня 2022 року, разом з іншими звільненими захисниками. Невдовзі вона народила доньку. Життя перемагає смерть.

Стартова ціна – 40 000 гривень