НОВИНИ

Більше шести з половиною тисяч підлітків з усієї України віддали свої голоси за книгу-фаворита премії "Еспресо. Вибір читачів".

Історії про відьмацькі чари, язичницьких богів та прадавні мандрівки стали кращими в 5-ому, ювілейному сезоні премії. Читали їх і в Україні, і за кордоном.

logo

Це книги "Заклятий меч" Володимира Аренєва,"Мандрівний цирк сріблястої пані" Наталії Довгопол та "Вітрова гора" Анни Багряної.
Бібліотекарі навіть розробляли спеціальні інструкції для голосування за книгу-фаворита. А їхні читачі просто змітали з полиць примірники.

Оргкомітет отримав тисячі заповнених анкет від читачів номінації "Література для підлітків". Там вони поділилися своїми враженнями від прочитаного, критикували та захоплювалися українською книгою. Через вторгнення ерефії в Україну оргкомітет премії вирішив перенести церемонію нагородження. Утім, вже зараз організатори готові оголосити ім'я переможця.

Головна нагорода книжкової премії вже прямує до видавництва «Наш формат» та до авторки книги-переможниці Анни Багряної. А сама письменниця зазначає, що продовжуватиме писати для підлітків за кордоном, де зараз вона і перебуває. Адже зараз юні українці неабияк потребують якісної вітчизняної літератури.

 

Детальніше