НОВИНИ

Книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів 2021" стала наймасштабнішою за 5 років існування.

У конкурсі взяла участь майже 21 тисяча українців. Серед них: близько 7 тисяч - діти.

Експертне журі премії обрало лише три книги-фіналісти в номінації "Література для дітей".

logo

Це "Загублені в таборі" Насті Музиченко про містичну подорож в гірському таборі, "Олекса Довбуш. Таємниця Сили" Василя Карп'юка про опришківську ватагу та "Морськосвинський детектив" Івана Андрусяка про ласуна Жерара. Три місяці маленькі українці обирали свого улюбленого автора та книгу. А наші незалежні спостерігачі з Baker Tilly слідкували за голосуванням.

За улюблену книгу голосували діти не лише з України, а й далекого зарубіжжя: Норвегії та Йорданії. Окрім того, завдяки спільним зусиллям громадської організації "Демфорум" і телеканалу "Еспресо" кількість бібліотек-учасників премії зросла до 625-ти. Натомість повномасштабне вторгнення росії в Україну змінило життя усіх громадян. Але, завдяки нашим Збройним силам українці продовжують жити, вчитися, працювати і читати. І незважаючи на складнощі, оргкомітет книжкової премії все ж оголосив переможця.


Переможець Іван Андрусяк поділився з нами, що був впевнений у своїй перемозі. Адже він також працював як редактор з іншими книгами-фіналістами премії. Тому перемога однієї з них означала б перемогу і для нього.

Поки нагорода вже прямує до свого власника, Іван Андрусяк продовжує дивувати малечу своїми історіями. Автор за цей час встиг видати нову книгу "Жерар - партизан". За словами письменника, ця книга неабияк важлива зараз, адже дітям потрібно вміло розповідати про війну.

Детальніше