НОВИНИ

Даріус Мажинтас зіграв композиції на деокупованій Харківщині із циклу «Наївна музика» українського композитора Валентина Сильвестрова.

13 грудня 2022 року Кременецька гора в Ізюмі була вкрита туманом, але навіть він не міг приховати пошкодження, яких завдала російська агресія та окупація пам’яткам сакрального мистецтва - половецьким бабам та цілому місту.

unnamed 11

Пан Мажинтас одягає темний урочистий одяг, чорний бронежилет, де поруч нашивки із синьо-жовтим та канадським прапорами, дозволяє собі лиш рукавиці і близько години у мряці, вогкості при температурі всього +5 виконує сучасну українську класику. Він обрав, пропустив через себе і понад місяць практикував ці мелодії.

unnamed 9

"З початком війни я став більше цікавитися саме українською культурою, так відкрив для себе Сильвестрова. В його музиці - вся Україна, її природа та люди" - сказав маестро Мажинтас. Він прибув до Ізюма напередодні та провів ніч з командою у старовинному погребі, котрий під час воєнних дій та окупації слугував укриттям для понад 60-ти мешканців міста.

Фундація «Looking at the Stars» - канадська благодійна організація з Торонто дарує класичну музику у виконанні перших у своєму класі виконавців тим, хто цього найбільше потребує, але найменше очікує.

26 квітня Фундація «Looking at the Stars» подарувала Україні перший концерт класичної музики – в пам’ять про загиблих у зруйнованому місті Ірпінь – а 13 грудня вони знову вклонилися полеглим і надихнули живих у місті Ізюм.

“Від імені ради директорів вдруге вручено символічний подарунок класичної музики – любові, поваги та захоплення – стійкому та героїчному українському народу, який невтомно та самовіддано бореться зі злою російською агресією. Я впевнений, що класична музика - наша єдина зброя - може бути такою ж потужною, як HIMARS. Це ще більше відродить стійких українців і знищить психіку та мораль агресора. - зазначає Дмитро Кановіч, засновник і генеральний директор Фундації «Looking at the Stars». - Ми завдячуємо Україні кожним днем і хвилиною нашого мирного існування, зі смиренням і гордістю маємо можливість сказати «дякую» від щирого серця. Слава Україні та українському народу!”

 unnamed 5

"Музика не може нівелювати руйнування, але вона гоїть рани. Цією акцією ми привертаємо увагу до культурних втрат, яких зазнає світова культурна спадщина внаслідок російської агресії в Україні. Ми демонструємо, наскільки нищівна війна ведеться проти українського народу і нашої культури. У глобальному контексті - користуємося увагою світі, щоб сьогодні вийти із тіні російської культури", - говорить Ярина Ясиневич, співорганізаторка акції, керівниця «Демфоруму».

Даріус Мажинтас щоразу вражений стійкістю українців та їх здатністю зберігати людяність і творити добро навіть у найтемніші часи. Прикладом такої стійкості є волонтерський рух Ізюма.

unnamed 6

Сергій Штанько, який всю окупацію залишався в рідному місті, допоміг із організацію перформансу, відзначає з надією на відновлення: "Важливим є і щоденна допомога містянам, і привернення уваги до культурного спадку Ізюма".

 

Виступ організовано та профінансовано зусиллями канадської Фундації «Looking at the Stars», за сприяння в Україні ГО «Всеукраїнський демократичний форум”, волонтерської ініціативи «Народ-військо» та Ізюмської громади.

 

Світлини Євген Котенко, Looking at the Stars Foundation

 

Довідково

Фундація «Looking at the Stars»

Зареєстрована 2016 року федеральна благодійна організація та базується в Торонто. Місія організації - дарувати класичну музику світового класу тим організаціям та установам, члени яких не можуть відчути живу класичну музику у традиційній обстановці, або тим, хто не має доступу до традиційних місць.

https://lookingatthestars.org/

 

ГО ”Всеукраїнський демократичний форум”

Громадська організація, яка сприяє всебічному розвитку української культури, міжнародній співпраці в сфері культури та міжкультурного діалогу, розвитку медійного середовища в Україні, професійних навичок журналістів, збільшенню якісного контенту, створенню умов для задоволення і захисту законних, соціальних, творчих, національно-культурних, економічних, правових та інших інтересів своїх членів та суспільства. А в часі війни здійснює волонтерські та гуманітарні ініціативи.

https://demforum.org/

 

Даріус Мажинтас - Віце-президент і художній керівник канадської Фундації «Looking at the Stars» у Європейському Союзі.

Завдяки своїй винятковій музичній чуйності та таланту, а також чарівним формам виразу та унікальним інтерпретаціям Даріус Мажинтас вже здобув визнання Литовської Республіки. Випускник Литовської академії музики і театру, лауреат численних національних та міжнародних музичних конкурсів.

До переліку музичних фестивалів, в яких піаніст брав участь, увійшли Aspen Music Festival, Westchester Piano Festival (США), Summerakademie (Німеччина) та Holland Music Session (Нідерланди).

У 2013-2014 роках обіймав посаду заступника міністра культури Литовської Республіки. Пан Мажинтас дав успішні концерти в великих залах світу, таких як Берлінська філармонія, Карнегі-холл у Нью-Йорку та Лондонський Вігмор-холл.

Піаніст записав кілька альбомів, у тому числі сольний альбом 2011 року з творами Баха, Бетховена, Скрябіна.

У 2020 році пан Мажинтас приєднався до «Looking at the Stars» як Віце-президент і художній керівник в Європейському Союзі та успішно відіграв свій перший пілотний концерт у литовській в’язниці