НОВИНИ

20 жовтня 2022 року в Університетському клубі Вашингтона, округ Колумбія, відбувся XXIII круглий стіл «Україна в пошуках зрілої національної державності». Його цьогорічна назва – «Формування сильної, але стійкої національної ідентичності – сучасні зусилля».

Зустріч стала другою у трилогії круглих столів UA Quest (2021-23), присвячених дослідженню та оцінці зусиль України щодо встановлення самобутньої, але широкомасштабної національної ідентичності. Завдання круглих столів UA Quest — поглянути на сьогодення, дослідивши при цьому спробу України визначити себе — у розпал війни, яка становить загрозу самому існуванню країни — через чотири вектори: відчуття «спільної історії», відчуття «спільної культури», здатність прийняти/асимілювати «іншого» та відчуття «спільного майбутнього».

Голова правління ГО «Всеукраїнський демократичний форум» Ярина Ясиневич була спікеркою панельної сесії «Робота над формуванням спільного «почуття минулого та сьогодення»».

unnamed 3

Вона розповіла про інформаційні кампанії, які відбувалися в Україні і мали на меті змінити оптику погляду на важку історію ХХ століття, а також зосередилася на результатах цих суспільних дискусій, ролі громадськості, та медіа у творення спільних уявлень українців при минуле та формуванні ідентичності.

Модератором панельної дискусії виступив Адріан Кармазин, колишній керівник Української служби Голосу Америки, серед спікерів були — Микола Посівнич, старший науковий співробітник Національної академії наук України, Пол Роберт Магочі, проф. історії кафедри українських студій Університету Торонто.

Говорячи про «Шлях України до зрілої державності» її учасники наголошували, що творення спільного погляду українців на своє минуле було складним процесом.

Влада, що була залежна від Росії, намагалася повернути українців у ту парадигму, в якій вони існували десятиліттями, коли їх привчали думати, що ті, хто пригноблювали прагнення українців до свободи, були героями, а борці за незалежність, наприклад вояки Української повстанської армії, вважалися злочинцями.

unnamed 3

«Ставлення українців до минулого формувалося на основі незнання», – наголосила у своєму виступі українська громадська діячка та експертка з комунікацій Ярина Ясиневич.

Загалом круглий стіл складався з чотирьох панельних сесій та трьох фокус-сесій. На зібранні виступили понад два десятки спікерів.

Форум має на меті допомогти прояснити ширше питання - темпи прагнення України досягти «зрілої національної державності».