НОВИНИ

Право на майбутнє - зображення

Цієї суботи о 17:15 на Еспресо презентація документального проєкту “Сила долі”.

Фільм розповідає реальну історію дитини Насті Гузарської, яка має проблеми зі здоров’ям через відсутність щеплення. Це унікальна історія дівчинки, яка внаслідок відмови батьками від щеплень, перенесла хвороби на кашлюк та кір. Наслідки цих хвороб вражають. У дворічному віці Настя Гузарська отримала ускладнення після кору. А до чотирьох років ситуація дійшла до такого критичного рівня, що єдиним порятунком дівчинки могла стати лише трансплантація серця. У Насті настають невідворотні процеси у серці, воно стає розміром як у 17-річного спортсмена. Внаслідок терапії у неї стається інсульт. Їй терміново необхідна операція по пересадці серця. Операція була успішно зроблена у Індії. На сьогодні Настя - наймолодша людина в Україні з пересадженим серцем. Наслідки перенесених хвороб у дитинстві змушують Настю пожиттєво приймати пігулки для пригнічення імунітету та виборювати час у життя.

Основним посилом фільму є зворушлива історія дитини, та як її життя та її сім’ї змінила хвороба і з якими труднощами вони стикнулись. Також в фільмі йдеться про щоденні фізичні незручності та проблеми, з якими стикається родина.

Фільм створений в рамках проєкту “Право на майбутнє” громадською організацією “Всеукраїнський демократичний форум”. 

Виробництво стрічки стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. 

Після презентації фільму запланована дискусія-обговорення з представниками Міністерства охорони здоров'я, UNISEF, Українського центру трансплант-координації, імунологами. 18:00-19:00, ведуча Христина Шкудор.

Теми для обговорення: вакцинація, Covid, трансплантологія.