НОВИНИ

9-й Міжнародний форум Форум «ЄВРОПА З ПОГЛЯДОМ У МАЙБУТНЄ» відбувся у Гданську, Республіка Польща, 18-19 травня зусиллями Європейського центру Солідарності, громадської організації “Всеукраїнський демократичний форум”, інших партнерів та за інформаційної підтримки телеканалу Еспресо.

348440310 774805290977542 8177822784133385745 n

Форум — міжнародний суспільно-політичний проект, що є відповіддю на потребу в європейській рефлексії, яка залучає як групу експертів, так і тих, хто зацікавлений у публічній дискусії щодо актуальних викликів нашого континенту.

Цьогорічний форум «Європа з поглядом у майбутнє» розповідає про те, як війна в Україні змінила інші країни. Серед учасників Форуму: Микола Княжицький - народний депутат України, Ярина Ясиневич – голова правління ГО “Всеукраїнський демократичний форум”, директорка Міжнародного форуму Центральної та Східної Європи «Via Carpatia», Олександра Матвійчук – правозахисниця з Центру громадянських свобод, лауреата Нобелівської премії миру, Марія Іонова - народна депутатка України, членкиня Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Пйотр Андрусечко – журналіст, воєнний кореспондент, лауреат премії Журналіст року 2014 Grand Press, Володимир Шейко – директор Українського інституту, Мар’яна Савка – головна редакторка «Видавництва Старого Лева» та інші.

“Щоб європейська свобода та мир були сталими не досить перемоги України у цій війні. Важливо чітко ставити за ціль дезінтеграцію Російської Федерації та звільнення всіх поневолених нею народів. Росію можливо подолати, відірватися від її імперського впливу, позбутися ілюзій про можливість її демократизації у теперішніх її кордонах. Щоб постала демократична Росія, мають отримати свободу поневолені нею народи. Важливе завдання демократичного світу - допомогти їм”, - зазначила керівниця ГО “Всеукраїнський демократичний форум” Ярина Ясиневич під час виступу у панельній дискусії “Незавершений процес деколонізації – загроза європейській інтеграції”.

348350319 1048887156090336 418362770848207559 n

18 травня 2023 року під час проведення Форуму "Європа з поглядом у Майбутнє" було підписано Львівську декларацію.

Львівська декларація ініційована громадською організацією “Всеукраїнський демократичний форум” (Україна) та Європейським центром Солідарності (Польща). Декларація рішуче засуджує російський імперіалізм, який дійшов до крайності у формі рашизму, та засвідчує наміри представників обох країн спільними зусиллями захистити та зберегти українські глибокі демократичні традиції та розвинуте громадянське суспільство; сприяти відбудові і модернізації понівеченої війною економіки та інфраструктури України.

Українські та польські парламентарі, політики, митці, правозахисники, релігієзнавці, науковці підтримали необхідність інституційного розвитку громадянського суспільства, її рух до членства в українських структурах та створення інституції демократичного громадянського суспільства - Центру Свободи і Демократії у Львові.

 

З детальною програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

Організатори Міжнародного форуму "Європа з поглядом у Майбутнє":
Європейський центр Солідарності,
Громадська організація “Всеукраїнський демократичний форум”,
телеканал “Еспресо”,
Коледж Східної Європи Яна Новака-Єзьоранського,
Нова Східна Європа,
Асоціація почесних консулів у Польщі,
Гданський університет,
Gdansk.pl

Фото: facebook Olha Salo